This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares No comments

İtinayla zihin açan uygulama: Issuu

Issuu ile bugüne kadar karşılaşmamış ya da henüz duymamışsanız şu anda kendi adınıza oldukça şanslı bir anı yaşıyor olabilirsiniz, not alın. Issuu gerçekten güzel bir şey, faydalı, zihin açıcı. Peki nedir bu Issuu?

issuu
© issuu

Issuu (genelde arkadaşlar kendilerini “işu” olarak telaffuz ediyorlar) dijital yayınların yayınlandığı bir platform. Dijital yayınlar derken gazeteler, dergiler ve hatta kataloglar. Yani milyarlarca sayfa yayın yani bilgi ve içerik milyonlarca insana sunuluyor. İçeriklerin oldukça güncel ve kaliteli olması da Issuu’nun alanında lider olmasına yol açmış zaten.

issue3
 © issuu

Issuu’ya üyelik yaparak kendi kütüphanenizi oluşturabiliyorsunuz ki bu zaten okumayı ya da araştırmayı seven insanlar için birebir. Keza beğendiğiniz yayıncılar ve yayınları takibe alarak elinizin altında tutabilirsiniz. Bir diğer özelliğiyse kendi yayınlarınızı ya da çalışmalarınızı platforma yükleyebiliyorsunuz.

Siteye üyelik ve içeriklerden yararlanma, dergileri indirme ücretsiz. Eğer yayıncılık işinde ciddiyseniz aylık 29 ve 39 dolar karşılığında oldukça büyük ve kaliteli yayınlar da siteye yükleyebilirsiniz. 500 MB tutan bir PDF oldukça kaliteli olsa gerek ve bunu yükleyebilirsiniz örneğin. Elbette hemen atlamam, para vermem de diyebilirsiniz, ben de dedim çünkü aynısını, onun için de bize 14 günlük deneme üyeliği sunmuşlar.

issuee5
© issuu

Sitenin ve uygulamanın arayüzü bana sorarsanız muhteşem. Bu kadar içerik ve yayının olduğu bir ortam ne kadar ferah olabilirse o kadar ferah. Bizim Türkiye’deki siteler gibi açgözlü bir şekilde her yerden reklamlar fırlamıyor. Hatta neredeyse hiçbir yerden reklam çıkmıyor, sonuçta adamlar da sizin siteye neden girdiğinizin farkında, saygı duyuyorlar, bu da onları bir numara yapan başla bir neden.

Sitenin dil seçeneklerinde henüz Türkçe yok ama sorun değil, arama yapmayı bilen herkes istediği dergiyi bulabilir, üyeliğini rahatça yapabilir bu yüzden dil bilmeseniz de kendi kendinizi sınırlamayın derim.

issue4
 © issuu

Sonuçta kültürden sanata, spordan sinemaya kadar sayısız içeriğin ve 85 milyon aktif okuyucunun olduğu bir platformun size de sunabilecekleri olduğunu düşünüyorum. Gerçekten zihin açıcı bir site kullanmayı bilene. Sadece dergi tasarımlarını ya da görselleri incelemek bir keyifli. Umarım siz de uygulamadan ve internet sitesinden yani kısaca bu platformdan keyif alırsınız.

issuu: A world of magazines Install on Google Play

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!