This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

İstanbul'da yaşayanların hayatını kolaylaştıran 3 uygulama

Birçok ülke nüfusundan daha fazla insana ev sahipliği yapan bir şehir İstanbul. Bu yüzden hayatımızı düzene koyabilmek bazen yardımlara ihtiyacımız olabiliyor. Eğer bu şehirde yaşıyorsanız ve her gün işe, okula ya da randevunuza gitmeye çalışıyorsanız başta trafik olmak üzere birçok zorluğun da farkındasınızdır. Fakat şu bir gerçek ki İstanbul’da hayatımızı kolaylaştırmak için kullanabileceğimiz uygulamalar da mevcut. İşte bu uygulamalardan işinize yarayabilecek olan üç tanesi.

istanbul3
Yaşaması güzel ama zor / © visit2istanbul

İBB Cep Trafik

ibbtrafik
Sizi büyük zaman kayıplarından kurtarabilir.  © Google Play

İstanbul’un en büyük sorunu herkesin bildiği gibi trafik. Özellikle belli noktalarda ve belli saatlerde bir çile haline dönüşen trafikten kaçmak için size fırsat sağlayan bir uygulama. İBB Cep Trafik Uygulaması sayesinde anlık trafik durumu bilgisine ulaşabilirsiniz. Yoğunluk haritasına göre güzergah belirleme fırsatı sunan uygulama üzerinden ayrıca  trafik sensörlerinden alınan hız bilgilerine, trafik kamera görüntülerine ve Trafik Kontrol Merkezi tarafından yayınlanan trafiğe ilişkin duyurulara da ulaşabilirsiniz. Uygulama İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir hizmeti ve ücretsiz.

İstanbul Ulaşım

ist
İstanbul'da ulaşım en büyük dert. / © maliyevakfı

Bu uygulama özellikle İstanbul’da toplu taşımayı tercih edenler için vazgeçilmez. İstanbul Ulaşım sayesinde İETT hatlarına, bu hatlardaki otobüslere, otobüslerin lokasyonlarına, durakların lokasyonlarına, duraklardan geçen hatlara ve otobüs saatlerine kolayca ulaşabilir ve çevrenizdeki otobüs duraklarını görebilirsiniz. Otobüs hattının tüm duraklarının haritada gösterilmesi, otobüs hattı sefer süresi ve hat tipi, İstanbul deniz hatlarını listesi gibi detaylı bilgilere de ulaşım imkanı sunan uygulama ile ilgili son dönemlerde güncelleme konusunda bazı sorunlar yaşansa da günlük hayat için gayet gerekli ve hala kullanışlı.

İBB Beyaz Masa

beyaz
Şikayetlerinizi anında yapabilirsiniz./ © Google Play

Bu uygulama sayesinde şikayet ve isteklerinizi Android cihazınızdan Beyaz Masa’ya bildirebilirsiniz. Başvurularınızın durumunu anlık olarak takip edebilme fırsatı sağlayan uygulama, ayrıca size bulunduğunuz konum ya da harita üzerinde bir konum seçerek 10 km etrafınızdaki vatandaşlara açık tüm şikayet ve talepleri görmenize de imkan sağlıyor. Başvurularınızın sonuçlarını da yayınlayabileceğiniz uygulama deneyimlerinizle başka insanlara yardımcı olabilmeniz için birebir.

Sizin İstanbul’da hayatı kolaylaştırmak için önereceğiniz uygulamalar var mı?

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!