This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
4 Shares 21 comments

İşte 2013 yılının en iyi akıllı telefonları

2013 yılı Android için büyümesini devam ettirdiği çok verimli bir yıl oldu. Birçok kaliteli Android telefon piyasaya çıkarken özellikle Samsung performansı ile dikkat çekti. Bizde size sorduğumuz “Sizce 2013 yılının en iyi akıllı telefonu hangisi?” sorundan yola çıkarak 2013 yılının en iyi telefonlarına yeniden bir göz attık.

smartphone highlights 2013
İşte 2013 Android pazarının önde gelenleri / © AndroidPIT

Samsung Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note 3 ankette en çok oyu alan cihaz oldu. Açıkcası Samsung hayranı olun ya da olmayın, akıllı kalemini yararlı bulun ya da bulmayın Galaxy Note 3 bu yılın en başarılı cihazlarından biri. Özellikle performans standartları konusunda sınırları bir hayli ulaşılması zor noktalara çeken Galaxy Note 3, dünyanın ilk 3GB RAM sahibi akıllı telefonu oldu. S Pen teknolojisinin getirdiği birçok özelliği en verimli ve etkili şekilde kullanıcısına yansıtması da elbette Samsung Galaxy Note 3’ün listenin başında yer almasında büyük rol oynadı.

galaxy note 3 test 8
Galaxy Note 3/ © androidpit

LG G2

G2 ne yazık ki hakkettiği değeri ve ilgiliyi dünya çapında göremedi fakat AndroidPIT kullanıcıları onu yılın en iyi ikinci telefonu olarak belirlediler. Belki reklam eksiği belki de pazarlama hataları fakat harikulade kamerası, sınıfındaki en iyi pil (Sony Xperia Z1’i burada saymıyoruz) ile cihazın geneline oranla en geniş ekrana sahip telefon olması gibi yanlarıyla LG G2 gerçekten bu yılın en başarılı akıllı telefonlarından biriydi. Yenilik ve özgünlük sahibi olan bu cihaz çok rahat kişiselleştirilebildiği için de listenin ikinci sırasında olmayı hakkediyor.  

lg g2 teaser
LG G2 © LG/AndroidPIT

Samsung Galaxy S4

Samsung Galaxy S4 çıktıktan çok kısa bir süre sonra en iyi satan telefonlar sıralamasında hızla yükseldi. Model, önümüzdeki Şubat ayında S5 tarafından bir ileri nesle adım atacak. Birçok insanın S3’ün yeterince yeniliği barındırıyor olduğunu düşünmesi başta S4 için bir sorun olsa da güçlü donanımı ve güzel tasarımı ile S4 kısa sürede bu görüşü tersine çevirdi. Kim ne derse desin Galaxy S4, 2013 yılının unutulmaz telefonları arasındaki yerini hakkediyor. 

samsungs4 frontback
Galaxy S4 / © Samsung

HTC One

HTC, yıl boyunca kendi mali sorunlarıyla mücadele etti fakat bu onların HTC One gibi çok sağlam bir telefon çıkartmalarına engel oluşturmadı. HTC One sahip olduğu yüksek performans ve iyi tasarımı ile en iyi Android telefonlar arasında şimdiden yerini aldı. MicroSD girişi olmaması belki de tek problemi olan cihazı muhteşem bir ekrana ve çok iyi ses sistemine sahip. HTC One, markanın amiral gemisi ve özellikle rakibi Galaxy S4’ün yıl boyunca hiçbir şekilde altında kalmayarak alkışı hakketti. 

HTC One kitkat
HTC One/ © gsmarena

Sony Xperia Z1

Sony’i seven çok sever, bu bir gerçek. Son yıllarda hayranlarını üzen Sony, 2013 yılı boyunca fena bir iş çıkarmadı ve özellikle Xperia Z1 ile beklentileri karşıladı. Öncelikle Xperia Z1 birçok rakibinde olmayan bir özelliğe sahip; suya ve toza dayanıklılık. Bu özellikleri zarif ve şık bir tasarım altında barındırmaksa Xperia Z1’in en ilgi çeken noktalarından biri oldu. 20.7 megapiksellik muhteşem kamerasını Exmor teknolojisi ile destekleyen Sony, güçlü donanımı da cihaza ekleyince yılın belki de hakkettiğini en az alan en iyi telefonlarından biri ortaya çıktı. 

sonyxperiaz1 frontback
Sony Xperia Z1/ © Sony

Sizce bu yazıda olmayı hakkeden başka bir akıllı telefon var mı?

21 comments

Yeni yorum yaz:
Show all comments

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!