This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

 Sekiz farklı dilde yayın yapan AndroidPIT'in 16 editörünün tercihleri sonrasında yapılan demokratik oylama ile belirlenen rüya telefon ile karşınızdayız. Bakalım bizlere göre akıllı telefon piyasasının mevcut koşul ve ürünleri ışığında 'En iyi akıllı telefon' olarak tanımlanabilecek bu telefonu size de beğendirebilecek miyiz?

 Hayatımızdaki tüm seçimlerde olduğu gibi akıllı telefon seçiminde de mükemmeliyetçiliğin tatminin sonu yok. Örneğin son aylarda piyasayı yıkıp geçen Samsung Galaxy S3'ü ele alalım. Bu cihazın ekranının kalitesi, donanımının kaplanlığı, ve kamerasının billurluğuna söylenecek söz olmamasına rağmen telefonun sahip olduğu plastik görüntüye zemin hazırlayan düşük kaliteli malzeme bir anda S3'ün cazibe hanesindeki artıların sayısının azalmasına yol açıyor. Öte yandan adeta bir gergedanın derisiyle kaplanmış hissiyatı veren Motorola telefonların kasalarının içerisindeki hantal donanım kendisine para ve gönül verenleri üzüyor.

İşte AndroidPIT ekibinin yukarıdaki hissiyatı çok yakından tatmış çalışanları olarak bir öğleden sonra toplanarak ''Hayallerimizin akıllı telefonu nasıl olurdu?'' konusu üzerinde keyifli bir muhabbetin son demlerinde aşağıdaki detaylı fotoğraf üzerinde yer alan 'Rüya Telefon' üzerinde karar kıldık.

Grafik: Andrei Salaru, AndroidPIT

6 comments

Yeni yorum yaz:
  • @Ferhat: Katılıyorum.. 41 MP olayı gerçekten inanılmaz. Hayali telefon için kullanılabiliecek kameralar içerisinde 41 MP'lik Nokia kameranın hemen altında yer alanlar 12 megapiksellik Sony Xperia Acro S, Samsung Galaxy S3 ve Nokia N8. Ferhat bunlar içerisinden arzu ettiği cihazın kamerasını Rüya Telefona entegre edebilir :)

  • Merhaba, tasarım güzel ama hayalden ileriye gitmemiz imkansız. Gerçi başlıkta da yazmışsınız (rüyalarımızın ürünü)

    Ek olarak 41 MB biraz abartı olmuş. Onu daha makul bir seviyeye çeksek iyi olur :)

  • Tamamiyle hayal ürünü bir telefon zaten. Yazının başlığındaki gibi bugünün şartlarında ancak 'Rüyalarımızda Görebileceğimiz' bir telefon...

  • Bunların hepsi imkansız.Olsa bile yapımı çok uzun surer.Fiyatini ben soyluyim 5.000'den asagi olmaz.Az bile soyledim.En fazla 7.000 olur.

  • :)

  • Araz 24.Eki.2012 Link to comment

    ohaaa... Cuss bu ne bee... Çıksa kesin kesin kesin alırdım. Bu böyle bi telefon da ne zaman istersen çıkar kim bilir. Ayrıca telefon, hiç ince olmazdı. Çünkü nokia preview zaten 41 mpx kamera yüzünden ince değildi

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!