This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Sony de IFA 2014’te yeni amiral gemisini tanıtanlardan. Özellikler açısından çok yeni bir şey getirmeyerek biraz hayal kırıklığı yaratsa da iyi telefon olduğu tartışmasız. Xperia Z2’nin geliştirilmiş versiyonu olarak tanımlamak da yanlış olmaz. İşte Sony Xperia Z3…

z3 new teaser
© XPERIAblog

Sony Xperia Z3 tasarımı

Yine bu modelde de cam ve alüminyum karışımının ustaca kullanılması dikkat çekiyor. Sony gerçekten her modelde OmniBalance tasarım çizgisinde ilerlemesine rağmen ufak farklılıklar ekleyerek üstüne koyuyor. Sonuçta güzel, sağlam, ele oturan bir cihaz ortaya çıkmış. Xperia Z3 152 gram. 

Ön panelse neredeyse önceki modelle aynı. Z3 ekranı Z2’ye göre çok az farkla daha büyük. Kalınlık olaraksa 7 mm olması çok ilginç. Böyle bir cihaz için etkileyici düzeyde ince.

Link to video

Sony Xperia Z3 Özellikler

Xperia Z2 ile karşılaştırmakta fayda var. Gelişimi daha rahat takip edelim.

  Xperia Z3 Xperia Z2
İşlemci 801 Snapdragon 2.5 GHz  801 Snapdragon 2.3 GHz 
RAM 3 GB 3 GB
Ekran 5.2 inch Full HD 5.2 inch Full HD
Kamera 20.7 MP 20.7 MP
Dahili Hafıza + 16 GB microSD + 16 GB microSD
Boyutlar 146.5 x 72.4 x 7.3 mm 146.8 x 73.3 x 8.2 mm
Pil 3100 mAh 3200 mAh
Ağırlık 152 g 163 g
Sertifikalar IP 68  IP58

Sony Xperia Z3 yazılım

Xperia Z3, Android 4.4.4 KitKat ile çalışacak elbette Xperia arayüzüyle. Kullanıcılar yine Sony’den LifeLog, Walkman, Sony Select gibi servisleri almaya devam edecekler. Play Station 4 için aynı zamanda bir kol olmaya da devam ediyor ve bluetooth üzerinden bağlanabiliyor. Cihazında oynadığınız oyunu durdurup görüntüyü doğrudan televizyona aktarmakta artık çok daha kolay.

sony ps4
 © ANDROIDPIT

 

xperia z3 settings
© ANDROIDPIT

Yazılım fonksiyonlarına ilaveten Sony kullanıcı arayüzünün Xperia Z2’ye göre geliştirildiğini söylemek hata olmaz. İkonlar daha büyük ve sayfalardaki geçişler daha bir Google Now ile senkronize, elbette Sony elbisesi altında. Bildirimler ve kontrol paneli ise Android 4.4.2 ile aynı bırakılmış.

Sony Xperia Z3 kamera

Sony de 4K çözünürlük üzerine oynayanlardan ki bunu cihazın tanıtımlarında da bolca gördük. Özellikle firma 4K kayıt yapabilmenin avantajlarının altını çizdi. Bu konudaki tek problemse bir süreyi geçince telefonun bu kayıt modundayken fazla ısınması. Bu yüzden de kaydı bitirmek zorunda kalabiliyorsunuz.

Xperia z3 camera
© ANDROIDPIT

Xperia Z3’ün de çözünürlüğü Z serisindeki diğer cihazlarla aynı; 20.7 MP. Ön kamera ise 2.2 MP.

Pil

Sony’nin açıklamalarına bakılırsa Xperia Z3 pili iki gün boyunca dayanabilmesi üzerine tasarlandı. Umarız bunu söylerken iki gün boyunca Stamina modunda kullanacağımızı düşünmediler. Pil 3,100 mAh, Xperia Z2’de kullanılan pil ise 3,200 mAh idi. Xperia Z2 kullanım süre genelde 16 saat civarı, elbette sağlam enerji harcadığınız durumlarda. Bakalım Xperia Z3 bu iddiasının altını doldurabilecek mi? Çünkü pil hala en büyük kullanıcı şikayeti, tüm markalarda.

Gelişim olduğu ortada fakat bu sizi ne kadar tatmin etti? Xperia Z2’nizi satıp bunu almayı düşünür müsünüz?

 

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!