This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

İşte yeni HTC Sense 6'dan ekran görüntüleri!

HTC'nin (en azından eleştirmenler tarafından) tam not alan, başarılı modeli HTC One'ın yeni modeli, HTC M8 (şimdilik böyle anılıyor) Android dünyasında heyecanla beklenen modeller arasında. Üst seviye Android cihazların arasında ki belkide en şık ve asil olan HTC, yeni telefonla birlikte arayüzü HTC Sense'i de geliştirmeyi planlıyor. HTC Sense 6'ya olduğu iddia edilen ekran görüntülerinde ise en dikkat çekici noktası ise ekran üzeri menü tuşları.

htxc one ui
© @evleaks, AndroidPIT

Henüz çok taze olan bu görüntülerin kaynağının @evleaks olması, paylaşılan görüntülerin gerçek olabileceği ihtimalini artırıyor. Paylaşılan görüntülerde daha çok kozmetik güzelliğe ve sadeliğe ağırlık verildiği görülürken en çok dikkat çeken nokta ise, kapasitif tuşlar yerine ekranın üzerinde bulunan yönlendirme (menü, geri, çoklu işlem penceresi) tuşları. Kimi kullanıcıları üzebilecek olan bu uygulama, eminiz bir o kadarını da sevindirecek. Ayrıca daha önceki haberimizde belirttiğimiz gibi yönlendirme tuşları gizlenebilir olursa bu sefer pek az kullanıcının üzüleceğini söyleyebilirim. Yeni arayüzün diğer dikkat çeken -ve kullanıcıları oldukça sevindirecek özelliği- hızlı erişim uygulamalarında transparan bir fon kullanılmış olması. Bildirim çubuğu da aynı şekilde transparan bir görünüme bürünmüş.

htc screens
Solda HTC Sense 5 sağda ise HTC Sense 6'ya olduğu iddia edilen ekran görüntüleri./ © @evleaks, AndroidPIT

BlinkFeed'deki haber kaynaklarının diziliminde ise farklı bir değişikliğe gidilmiş. Eski Sense versiyonundan farklı olarak yeni Sense 6'da sütunu dikey olarak da ayırarak aynı satırda iki farklı yeniliğin gösterilebileceği bir tasarım hazırlanmış. Kullanışlılık olarak artı bir etki katan bu tasarımı Windows ara yüzündeki kutucuklara benzetmek de (kısmen) yanlış olmaz. Arayüzde gözümüze takılan diper unsurlar ise WLAN (kablosuz internet) sembolünün değiştirilmiş olması. Halbuki dün yayılan ekran görüntülerinde bu değişiklik gözükmüyor. E tabi bu durum iki fotoğraftan birisini şüpheli kılıyor! Ayrıca ekran üzerinde bulunan yönlendirme tuşlarının da tasarımlarında farklılıklar bulunuyor.

Sizin düşünceleriniz ve inancınız ne yönde? Sizce bugün yayılan bu ekran görüntüleri gerçek mi? Siz yönlendirme tuşlarının kapasitif mi ekran üzeri mi olmasını tercih edersiniz?

10 comments

Yeni yorum yaz:
 • 512 ram bile ios7 iyi calisiyo

 • ama ios ve sense tochwize göre sistemi daha az yoran arayüz. bide samsun gereksiz programları doldurup tüketiciye sunduğundan dolayı silemediğimiz içinde tochwiz ağır kalıyor sense ios öyle değil

  1 gb ramlı çift cekirdek 1.2 ghz li iphoneler yağ gibi neden akıyor ios ve arayüzü sayesinde

 • ersun ş. 09.Şub.2014 Link to comment

  sense güzel diyenler ben kullanıyorum ios da kullandım touchwiz de kullandım bi telefona en cok yakışan arayış touchwiz emin olun sense 5 bana göre cok sıkıcı ve sade sırf bu yüzden launcher kullanıyorum nova launcher tavsiyemdir ram dostu harika.

 • değişiklik olsa bile çok ufak şeyler olur biyerden bilmeme gerek yok kitkatı rom olarak s4 ye yükleyenler var sadece bildirim ekranındaki yeşil olan şeyler beyaz oluyor yani yine ayni tochwiz.Ama s4 ün google edition'u arayüz olarak nexuslar gibi..keşke sen haklı çıksanda kurtulsak şu tochwizden sistemi daha az yoran bir arayüz gelse sense arayüzü gibi

 • :)

 • tm ole olsun

 • Araz 07.Şub.2014 Link to comment

  HTC zaten hem telefon dizaynı, hem arayüz stabilitesi bakımından sözünü söylemiş bi marka. ONE'u kısa bi süre inceleyin. Aşık olmazsanız ben burdayım :)

 • nerden biliyosun bi gelsin guncelleme görüşürüz s4 bu gorunumu bile iyi

 • en azından görsel olarak değişim var s4 kitkat alınca hiç bir değişiklik olmaz sadece bildirim rengi değişecek bence sense 6 süper olmuş

 • cok fazla bise yok sadece biraz şeffaflastirilmis

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!