This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

iTranslate - free translator - Google Translate'e Ciddi Bir Rakip

Bu uygulama testinin başlığını okuyan kullanıcılarımızın aklına piyasada Google Translate gibi bir gerçeklik varken başka bir sözlüğe gerçekten gerek var mı ki şeklinde soruların gelme ihtimalin haklı olarak yüksek olduğunu düşünerek girelim.Aslına bakarsanız Google Translate’in çok sağlam konumuna ragmen akıllı telefon piyasasında ilk olarak iPhone camiası için üretilip sonrasında Android’e transfer olan iTranslate - free translator uygulaması da kendine yer arıyor. Bu bağlamda bu uygulamaya yakından bir göz atalım istedik.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
2.1.2 ?

Özellikler & Kullanım

iTranslate - free translator uygulaması iOS kullanıcıları tarafından en çok beğenilen ve aynı zamanda Apple Store üzerinde en çok indirilen uygulamalardan bir tanesi.


Bu noktada piyasadaki sözlüklerin en iddialısı olma konumunda yer alan Google Translate ile iTranslate arasındaki temel farklara kabaca bir göz atalım. iTranslate uygulamasının ekranında dil seçenekleri ekranın üzerinde yer alıyor. Ortada yer alan yön imgesini kullanarak aynı Google Translate’deki gibi çevirilen ve de çevirilmek istenen dillerin yerini değiştirebiliyorsunuz. Uygulama kullanıma talimatının içerisinde çeviri yapabileceğiniz dillerin bir listesini görüntülemek mümkün.


Kelime girişi yapılan ekran çeviri yapılan dillerin iki grup halinde listelendiği kısmın hemen altında yer alıyor. Bu arada standard Android konuşma girişini kullanarak sözlüğe sesli kelime giriş talimatı vermek mümkün. Bu özelllik uygulama bünyesinde harika bir şekilde çalışıyor.


iTranslate bünyesinde yer alan otomatik kelime tamamlayıcısı da sizler kelimeleri girmeye başlarken size bir takım tavsiyeler sunarak işlemlerinizi hızlandırma opsiyonu sunuyor.


Bu arada uygulamada geçmiş bilgileri saklama opsiyonu da yer almakta. Yapılan her çevirinin favorilere eklenmesi suretiyle daha sonra tekrar geriye dönüş imkanı sağlanmış oluyor.


Uygulamanın Apple versiyonunda yer alıp da Android versyonunda yer almayan bir eksikliği ise sohbet modu..  Android’in bu anlamda ikinci plana itilmiş olmasını biraz tuhaf karşılıyor ve de Android camiasının da iTranslate’i aslında Google Translate'e ciddi bir rakip olma pozisyonuna taşıyan bu özelliğin en kısa zamanda nimetlerinden faydalanmasını temenni ediyoruz.

Özetle:


iTranslate - free translator uygulaması Android telefonlarına güvenilir bir sözlük yüklemek isteyen kullanıcıların güvenini boşa çıkarmayacak, kendini iOS üzerinde yeterince kanıtlamış bir uygulama. Her ne kadar kendisini Google Translate’e kıyasla öne çıkaran çok ana bir özelliğinden yoksun olarak Android dünyasına giriş yapmış olsa da yine de kullanıma değer.


Bizler yine de Google Translate’in iTranslate’e göre daha üstün olduğu inancını taşıyoruz. Karar tabi ki Android kullanıcılarının.

Ekran & Kontroller

iTranslate - free translator uygulaması bu kategoride işini çok iyi yapan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Bu arad uygulama her ne kadar iPad üzerinde yer alıyor olsa da henüz Android tabletler için bir sürüm bulunmamakta.

Hız & İstikrar

iTranslate - free translator uygulaması bu kategoride de gerek hız gerekse istikrar kriterlerimizin hepsini fazlasıyla tatmin etmeyi başararak tam puan alıyor.

Fiyat/Performans Oranı

iTranslate - free translator uygulaması ücretsiz olarak AndroidPIT App Center ve Android Market üzerinden indirilebilir.

Ekran Görüntüleri:

iTranslate - free translator - Google Translate'e Ciddi Bir Rakip iTranslate - free translator - Google Translate'e Ciddi Bir Rakip iTranslate - free translator - Google Translate'e Ciddi Bir Rakip iTranslate - free translator - Google Translate'e Ciddi Bir Rakip

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!