This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

IVONA Text-to-Speech HQ - Yazıyı Sese Dönüştüren Uygulama

Android cıhazlarda, yazıyı sese dönüştürme özelliği sisteme entegre edilmiş durumda olsa da mevcut standart uygulama ile bu işlemin çok da başarılı bir şekilde gerçekleştirilebildiğini söyleyemeyiz. Oysa yazının sese dönüşümü iyi bir şekilde yapılabilirse oldukça kullanışlı olabilir, mesela Google Maps’in navigasyon özelliğini kullanırken.


Android, yazıyı sese çeviren alternatif uygulamaların kullanımına izin veriyor. Dolayısıyla standart uygulamanın başarısızlığından çok da şikâyetçi olmaya gerek yok. IVONA Text-to-Speech HQ bu alternatif uygulamaların iyi bir örneği ve bu yazımızda sizin için bu ürüne ışık tutmanın faydalı olacağını düşündük.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.0.15b 1.6.55.617

Özellikler & Kullanım

IVONA Text-to-Speech HQ  uygulamasını başlattıktan sonra, INOVA güncellemelerine ulaşabilmeniz için sizden e-posta adresiniz isteniyor. Eger güncellemelerden haberdar olmak istizorsanız onaylama e-postasindaki linke tiklamanız yeterli. Daha sonra karşınıza dil paketlerine ve başka bilgilere ulaşabileceğiniz bir tarayıcı penceresi çıkıyor.
Bu aşamadan sonra ise varsayılan TTS (yazıdan-sese-dönüşüm) motorunuzun IVONA olmadığını ve programı kurabilmek için bu durumun değiştirilmesi gerektiği konusunda bilgilendiriliyorsunuz. Bu işlem tamamlandıktan sonra neredeyse hazırsınız, tabi eğer birkaç dil paketi daha yüklemeye ihtiyacınız yoksa.
Programda birkaç farklı İngilizce aksanı ile konuşma seçeneği bulunuyor, bunlardan amerikan ve avusturalya aksanlarını denedim ve oldukça başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Uygulama Google Maps gibi harita uygulamarı ile birlikte çalışmaktadır.

Özetle:


IVONA Text-to-Speech HQ standart TTS motoruna iyi bir alternatif oluşturuyor. Bu uygulamayı birkaç aydır kullanıyorum ve performansından oldukça memnunum.

Ekran & Kontroller

Uygulamanın yetersiz kaldığı noktalar kurulum aşamasındaki zorluk ve kullanıcı kontrollerindeki eksiklikler. Kurulum sihirbazının bulunmaması ve kullanıcının IVONA Text-to-Speech HQ programını kullanabilmesi için bir internet sitesine yönlendirilip ikinci bir programı indirmek zorunda kalması zorluk yaratıyor. Ancak, adil olmak gerekirse, programın henüz beta aşamasında olduğunu belirtmemiz gerekir, dolayısıyla bu sorunların giderileceğini umabiliriz

 

Hız & İstikrar

 IVONA Text-to-Speech HQ testlerimiz sonucunda geçer not almayı başardı. Seslendirmeler herhangi bir gecikme olmadan akıcı bir şekilde gerçekleşti, bu gerçekten harikaydı.

Fiyat/Performans Oranı

 IVONA Text-to-Speech HQ Google Play’den tamamen ücretsiz olarak indirilebilir.

Ekran Görüntüleri:

IVONA Text-to-Speech HQ - Yazıyı Sese Dönüştüren Uygulama IVONA Text-to-Speech HQ - Yazıyı Sese Dönüştüren Uygulama IVONA Text-to-Speech HQ - Yazıyı Sese Dönüştüren Uygulama IVONA Text-to-Speech HQ - Yazıyı Sese Dönüştüren Uygulama

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!