This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Jamie's 20 Minute Meals - Pratik yemekler kitabı

Evde pişen yemekle arkadaşlarınıza hoş bir akşam yemeği mi yaşatmak veya kendinizle baş başa kafa dinleyerek yemek mi pişirmek istiyorsunuz? Evde pişen yemek gibisi yoktur. (Ve evet bende öyle bir köri tarifi var ki ufaktan soğuk algınlığına kapılacak olsam hemen o yemeği pişirip yiyorum.)

Ruh halinize göre yemek yapıp yemenin dışında yemek yapmanın başka avantajları da var: İlk başta dışarıda yemek yemeye nazaran daha ucuz bir alternatif. İkinci olarak önceden hazır, dondurulmuş gıdalara nazaran daha sağlıklı. Ve üçüncü olarak da sizi bilinçli bir gurme tüketicisi halini getirebilir.

Taşınabilir bir tarif kitabı kendi yemeğini pişirmek ve kendi alışverişini yapmak isteyen kullanıcılar için ideal olabilir. Jamie Oliver’ın dijital tarif kitabı 60 kolay yapılabilir, hızlı tarifi içinde barındırıyor.

Jamie's 20 Minute Meals hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki incelememizden devam edin.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.2.0 1.3.4

Özellikler & Kullanım

Jamie's 20 Minute Meals, her biri 20 dakikanın altında hazırlanabilen 60 tariften meydana geliyor. (Tabii ki alışveriş kısmında geçen zamanı hariç tutuyoruz.)

Kapsamlı bir incelemeci olarak ben şahsen birçok tarifi sizler için denedim ve söylemem gerekir ki sonuç sizi hayal kırıklığına uğratmayacak. Lezzetli ve yapması kolay. Daha da önemlisi uygulama çok mantıklı bir şekilde kurulmuş ve tarifleri takip etmek çok kolay.

“Recipes” (tarifler) çubuğunu farklı tarif kategorilerini görmek için tıklayın ve kategorileri (Çorbalar, makarnalar ve köriler…) gözden geçirin.

İtiraf etmeliyim ki benim gastronomi önsezilerim beni direkt “muz tatlısına” götürdü. Bu popüler tatlının doyumsuz fotoğrafıyla karşılandım. Ayrıca Jamie Oliver’ın kişisel hayatından yemekle alakalı video ve kısa hikayecikler de mevcut. İki seçenek var: Tüm malzemelerin listesine erişebilir veya yemeği adım adım nasıl hazırlayacağınızı görebilirsiniz.

Alışveriş arabası size sadece iki veya dört kişi için yeterli olacak malzeme sayısını gösteriyor. Ama siz biraz tecrübelendikten sonra kendi misafir sayınıza göre bu sayıları uyarlayabilirsiniz. Allahtan aşçılığın bilim kadar keskin çizgileri yok da sınırları geçmek kötü sonuçlar getirmiyor.

Alışveriş listesini kimle alışveriş yapıyor veya yemek pişiriyorsanız onunla paylaşabilirsiniz. Entegre edilmiş bir yapılacaklar listesi yok (olsaymış iyi olurmuş).

Adım adım rehberler çok iyi hazırlanmış ve takip edilmesi kolay. Cihaz dik tutulduğunda sadece yazılar gözükürken yatayda Jamie’nin yorumları ve resimler (bazıları video şeklinde) gözüküyor. Resimler yüksek kalite.

Bunun dışında rehber ya da kaynak bilgi olarak kullanılan videolar da mevcut. Videolar ayrıca indirilmeli ve SD karta veya dâhili belleğe depolanmalı. Yani cihazda yer kaplamıyor, iyi bir şey.

Özet: Jamie's 20 Minute Meals, çok iyi bir ilk izlenim bıraktı. Tarifler lezzetli ve genel olarak uygulama kullanım açısından kolay. Benim açımdan en kötü nokta uygulamanın 60 tarifle sınırlı olması ve bunlardan başka tarif indirme seçeneğinin olmaması. Umarım ileride yeni tarifler de gelir.

Ekran & Kontroller

Jamie's 20 Minute Meals’ın tasarımı harika. Tek şikayetim uygulamada bir tariften diğerine geçişin olmaması.

Hız & İstikrar

Jamie's 20 Minute Meals testimizde tek kelimeyle kusursuz çalıştı.

Fiyat/Performans Oranı

Jamie's 20 Minute Meals'ın fiyatı 4.99 Euro, Google Play’den indirilebilir ve içinde reklam yok.

Uygulamayı bir yemek kitabıyla karşılaştırırsanız –kitap basmanın ve uygulama yazmanın maliyetlerinin de farklı olduğunu göz önünde bulundurarak- fiyat fena gözükmüyor.

Genel olarak fiyat/performans “iyi” diyebiliriz.

Ekran Görüntüleri:

Jamie's 20 Minute Meals - Pratik yemekler kitabı Jamie's 20 Minute Meals - Pratik yemekler kitabı Jamie's 20 Minute Meals - Pratik yemekler kitabı Jamie's 20 Minute Meals - Pratik yemekler kitabı Jamie's 20 Minute Meals - Pratik yemekler kitabı

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!