This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Bugün garip bir Android haberine göre şeytani bir malware popüler bir Japon kız grubunun uygulamasına saldırdı. Her sene kız grubu AKB48’in hayranları favori şarkıcılarını oylamak için bir uygulama indiriyor. Rekabet oldukça ateşli çünkü AKB48 grubun 64 üyeden oluşuyor. Genelde, kazananlar daha sonra bir single kaydediyor fakat bu yıl uyguluma gerçekten korkunç bir kod tarafından virüs bulaştırılmış durumda.

Malware sistematik olarak fanların cihazlarındaki tüm resimleri ve görselleri imha etti ve onların yerine yukardaki “yaşlı” bir bebeğin ürpertici resmini koydu. İddialara göre malware bulaşan uygulama Google Play’den hemen çekilmiş fakat bazı bahtsız kullanıcılar uygulamayı başka kaynaklardan indirmiş.

Bizim bu konuda birçok öfkeli düşüncemiz var.

İlk olarak, bu çok ürkütücü bir bebek. İkincisi bu açıkça korkunç. Fotoğraflarınızın silinmesi dışında telefonunuzun bilinmeyen bir kodla virüs bulaştırılmış olması da yeterli derecede kötü. Bazı spam mesajlar gönderen ve bulunduğunuz lokasyon bilgilerini kaydeden malwareler gördüm ama fotoğraflarını çalan malware? Bu insanların sorunu ne?

Arkadaşlar, evet çok eğleniyorsunuz ama siz sadece kaybedenlerdensiniz, bunu burada keselim. Bu yüzden Android’de güzel şeyler yok(!)

Kaynak: BGR

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!