This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Jelly Bean Güncellemeleri İki Ayda % 1500 Büyüyerek Rekor Kırdı

Android’in son sürümü olan Jelly Bean Ağustos Ayı itibariyle piyasadaki toplam Android işletim sistemli telefonlar içerisinde % 1.4’lük bir paya sahip olmayı başardı. Jelly Bean böylece Google’ın mobil cihazlar için geliştirdiği işletim sistemleri içerisinde en hızlı gelişme göstereni olma ünvanını eline almış oldu.

Bu arada Jelly Bean’den önceki sürüm olan Ice Cream Sandwich’in payı kulağa biraz şaşırtıcı gelebilecek cinsten: sadece %1.57. Android Jelly Bean’in oransal yükselişinin altında her ne kadar Android tabanlı işletim sistemleri kullanmayı tercih eden firmaların güncellemelerdeki yüksek performansları önemli olsa da Google’ın bundan yaklaşık 2 ay çıkarmış olduğu Nexus 7 tablet bilgisayarlarının fabrika çıkışı Jelly Bean ile gelmesinin de bu artıştaki payı mutlaka hesaba katılmalı.

 

Aşağıdaki tabloda Jelly Bean'in son iki ay içerisindeki performansını çok net bir şekilde görmek mümkün.

 

 

Bu arada tüm dünya genelinde kullanılmakta olan Android cihazlar içerisinde Android 2.0 sürümü ile çalışanların oranı hala %50’nin üzerinde. Android Gingerbread’li ürünlerin oranının bu kadar yüksek olması üretici firmaları, Google’ı ve de uygulama geliştiricilerini baya zorlamakta.
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!