This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Jelly Bean Android Sürümleri Arasında Tırmanışa Devam Ediyor

 Google tarafından periyodik olarak yayınlanan Android sürümlerinin mevcut cihazlar üzerindeki dağılımını gösteren  tablo güncellendi. Tablonun ortaya koyduğu en ilginç sonuçlardan bir tanesi ise son bir yıl içerisinde çıkan Jelly Bean işletim sisteminin Android dağılım pastasından aldığı toplam payın dörtte biri yani %25’i geçmiş olması.

google zahlen
15 Mart ile 2 Nisan 2013 dönemleri arasında Android sürümleri dağılım tablosu / © Google

Google tarafından periyodik olarak yayınlamakta olan Android sürümlerinin dağılım tablolarının sonuncusunda ilk defa Android'in en güncel sürümünün tüm Android Atlası içerisinde yer alan ürünler içerisinde dörtte biri geçtiğine şahit oluyoruz. Android 4.1 ve 4.2 uzantılı Jelly Bean işletim sistemine sahip olan cihazların payı 2013'ün ilk çeyreği itibariyle %25'i bulmuş görünüyor. Diğer dikkat çekici bir  rakam ise Android'in son iki sürümünün toplamda %50'yi geride bırakmış olması. Öte yandan bugüne kadar Android cihazları adeta domine eden Android 2.3 Gingerbread cihazların payının hala %40'lar civarında olması bu alandaki değişimin o kadar da kolay olmadığının bir göstergesi olarak kabul edilebilir. Mevcut durumda dünyada hala en yaygın olarak kulanılan Android sürümü Android 2.3 Gingerbread.

Yazının girişinde yer alan tablonun Türkiye özelinde yapılması durumunda Android 4.0 Ice Cream Sandwich'lii cihazların payının Android 4.1 ve 4.2 Jelly Bean'lilerden cidi derecede önde olacağını ve de Android 2.3 Gingerbread'li cihazların aynen uluslararası göstergelerde olduğu gibi ülkemizde de en yaygın kullanılan cihazlar olduğunu düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!