This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Karşılaştırma] Samsung Galaxy S4 vs. iPhone 5S: çok satanlar düellosu

2013 yılının en popüler akıllı telefonu hangisi olacak diye sorduğumuzda, adaylar açık bir biçimde kendini gösteriyor: Apple’ın iPhone 5S’i ve Samsung’un Galaxy S4’ü. Videomuzda bu iki yıldızı maça çıkardık.

iphone5s galaxys4 teaser
© AndroidPIT

Akıllı telefonların doruk noktası

Android dünyasındaki her akıllı telefon bu yıl onunla rekabet etmek zorunda kaldı. Samsung’un mevcut amiral gemisi modeli S4, bu sene yarışın çıtasını belirledi. Mart ayında piyasaya çıkan S4, henüz çok kısa bir süre içerisinde en çok aranan Android akıllı telefon oldu.

Öte yandan, iPhone 5S, iki hafta önceki lansmanından bu yana, Apple fanları için her şeyin ölçüsü. Apple, kompakt yüksek kalite akllı telefonu 5S ile, her şeyin yalnızca teknik verilere dayalı olmadığını bir kez daha gösterdi. iPhone 5S daha zayıf bir donanıma sahip olsa da, çok sayıda Android telefonla baş edebilecek durumda.

Cihazları doğrudan karşılaştırmaya aldığımız videomuzda, iki cihazın tasarımını, ekranlarını, yazılımlarını ve kameralarını inceliyoruz. 

Video'yu izlemek için tıklayınız

Mutlak galip yok

Eğer bu karşılaştırmanın mutlak galibini arıyorsanız, bulamayacaksınız: S4 ve 5S bizim karşılaştırmamızda berabere kalıyor. İki cihaz arasında bariz bir fark göremiyoruz: ekran, tasarım, yazılım ve kullanıcı arayüzü gibi başlıklarda Samsung ve Apple tekrar tekrar yenişemiyorlar. Nihayetinde bana göre S4’ün belirgin avantajı büyük ekranken, 5S de materyal seçimi ve tasarımıyla öne çıkıyor.

Bu iki cihaz hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşın. 

8 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!