This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Dünyanın kavisli ekrana sahip ilk telefonu: Samsung Galaxy Round!

Samsung dünyanın ilk kavisli ekrana sahip akıllı telefonu olan Galaxy Round'u resmen duyurdu. LTE-A desteğiyle gelen ve 5,7 inçlik ekranı olan cihaz yarından itibaren Kore'de satışa sunulacak. 

galaxy round 1
© Samsung

Daha dün bir söylenti olarak duyurduğumuz Samsung'un kavisli ekranı telefonu Galaxy Round bir gün içinde gerçeğe dönüştü. Güney Koreli teknoloji devi bu sabah yaptığı açıklamada, dünyanın ilk kavisli ekrana sahip cep telefonu olan Galaxy Round'u resmen duyurdu. Dış görünüş itibarıyla Samsung'un yakın zamanda tanıttığı Note 3'ü bir hayli andıran cihazın hem ekran boyutu, hem de arka yüzeydeki yapay deri kaplama Note 3'ün aynısı. Ancak Galaxy Round'un S-Pen ilavesi bulunmuyor. 

Hatırlanacağı gibi, Eylül ayında Berlin'de Note 3 için düzenlenen resmi tanıtım töreninde Samsung Mobil Cihazlar Pazarlama bölümü sorumlusu D.J. Lee, Kore pazarı için kavisli ekrana sahip bir Galaxy Note 3'ün planlandığını duyurmuştu. 

galaxy round 2
Galaxy Round, görünüm olarak S4 ile Note 3'ün bir karışımı gibi. / © Samsung

Samsung'tan yapılan açıklamaya göre kavisli ekranın kullanıcı açısından avantajları, özellikle böyle bir ekranda kullanılmak için planlanmış olan yazılım özellikleri sayesinde ortaya çıkacak. Örneğin, Galaxy S4'den bildiğimiz "Quick Check" özelliğinde olduğu gibi ekran kapalıyken de durum bilgisini görebileceksiniz. Ayrıca normalde bu kadar büyük ekranlı telefonların elde tutuşu zo olurken, bu cihazın hafif kavisli olması daha ergonomik bir tutuş hissi sağlayacak. 

galaxy round 5
Ergonomik mi? Gereksiz mi? Galaxy Round'un yukarıdan görünüşü. / © Samsung

Elbette burada asıl konu, bu telefonun Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ve bu konuda şimdilik çok olumlu işaretler gördüğümüzü söyleyemeyiz. Zira Samsung, cihazı özellikle Kore pazar içinh bir çeşit niş ürün olarak tasarlayıp piyasaya sürmüş durumda. Dolayısıyla şirket, öncelikle bu pazardaki satış rakamları ve popülariteyi görmek isteyecektir. Ayrıca Samsung'un böyle apar topar bir lansmana gitmiş olması, şirketin aynı konu üzerinde çalışan LG'den önce cihazı piyasaya sürüp, "dünyanın ilk kavisli ekranlı akıllı telefonu" unvanını rakibine kaptırmak istememesi de olabilir. 

Peki siz ne düşünüyorsunuz bu telefon hakkında? Gerçekten iyi bir fikir mi, yoksa Samsung'un işlevine bakmaksızın sadece yeni bir teknolojiyi uygulamak için giriştiği işlerden biri mi?

Vasıtasıyla The Verge Kaynak: Samsung Tomorrow

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!