This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Key Lime Pie: Yeni Android Sürümü İkinci Çeyrekte Geliyor

 Çip üreticisi Qualcomm'un Android'in gelecek sürümü Key Lime Pie'ye yönelik dizayn bilgilerini içeren bir takım kurumsal belgeler gizemli bir şekilde sızdırıldı. Android'in 5'li sürümünün 2013 yılının ikinci çeyreği olan Mart, Nisan veya Mayıs aylarından birisinde yayınlanması bekleniyor.

 Android Police isimli Android üzerine yayın yapan önemli haber portalı üzerinde işlemci üreticisi olan Qualcomm'un yeni Android sürümü Key Lime Pie içerikli bazı planları yayınlandı ve yayından hemen sonra site üzerinden silindi. ''Peki ama şimdi bu ne demek ?'' diyebilirsiniz. Eğer söz konusu dökümanlar gerçek ise şu an için söylenti aşamasında olan Android Key Lime Pie işletim sistemi sürümünü 15 ile 17 Mayıs tarihleri arasında Google I / O geliştiriciler konferansında görmek mümkün olacaktır. Hatırlanacağı üzere Google Android'in mevcut güncel sürümü Android 4.1 Jelly Bean'i geçen yıl bu etkinlikte tanıtmıştı. 

Bu arada söz Google I/O Etkinliği'nden açılmışken bizi bekleyen muhtemel değişikliklerden bir tanesinin Nexus 7 tabletlerde yapılacak geliştirme olduğunu belirtelim. Yine geçmiş tecrübeler dikkate alındığında Google I/O Etkinliği'nde tanıtılacak olan Android 5'in Nexus cihazlar için güncellemesinin etkinlik biter bitmez başlaması büyük bir olasılığa sahip.

 

(Foto: Crafty Girly/flickr.com)

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!