This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 3 comments

Killu-Chan Tarafından Tasarlanan Next Galaxy Nexus (Nexus 2?)

Bu size de sürpriz olmadı mı? O kadar Nokia ve Apple konseptlerinden sonra şimdi Google ruhunu yansıtan yeni bir cihazla karşı karşıyayız. Bahsettiğimiz cihaz Next Galaxy Nexus, ya da başka bir isim vermek gerekirse Galaxy Nexus 2. Dış görünüşü itibariyle bazı unsurları Motorola'yı anımsatsa da sanırız Samsung tarafından yapıldı (tasarımcısı üreticisiyle ilgili bir bilgi vermedi).

Next Galaxy Nexus'un özelliklerinden bahsetmek gerekirse 5inçlik 720p çözünürlüklü diyagonal Super AMOLED ekran (artı Corning Gorilla Glass 2 korumasıyla birlikte), 32GB hafıza, 8GB RAM(!?), HSDPA 42 Mbps bağlantı, WiFi, Bluetooth 4.0, MHL ve USB destekli microUSB. Arka kamera otofokus özellikli 12 megapiksel, dokunmatik fokus, LED flaş, simultane HD video ve resim çekme ve yüz ve gülümseme ayırt etme özelliği...

Cihazın ayrıca ön kamerası 30fps hızında 720p çözünürlüklü ve 2 megapiksel özellikleri barındırıyor. İçindeki pil 3200 mAH ve işletim sistemi Android 4.1.1 Jelly Bean. Cihazın beyni ise Nvidia Tegra 3 quad core, 2 GHz işlemci ve yanında GPU ULP GeForce geliyor. Killu-Chan bu tasarımla çok iyi bir iş çıkarmış. Yeni Nexus, yuvarlak hatlı Galaxy Nexus'a nazaran daha çok bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi gözüküyor.

Siz bu inanılmaz cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: Concept Phones

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • Harun M. 11.Ağu.2012 Link to comment

    bende neo kullanicisiyim, telefonum gercekten guzel ama android guncellemelerini takilmadan alabilmek icin bi sonraki telefonum mutlaka google olacak. simdi acaba sony son bi kiyak yapip 2011 xperialara 4.1 gunceller mi acaba diye bekleme yapmayacaktim. :)

  • bence bir önceki modelin basitliğinı gidermeye çalışmislar. ozellikleride biraz geliştirmişler.ama yenede. SONY diyorum.

  • Harun M. 10.Ağu.2012 Link to comment

    telefon üretici firmaların güncelleme politikaları yuzunden yeni cikacak nexus'tan mutlaka alırım diyordum, bu görünce kesinlikle almayı isterim.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!