This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 4 comments

Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un iPhone Mu Yoksa HTC mi Kullanıyor?

Dünyanın ilk ve tek komünist diktatör hanedanlığının üçüncü jenerasyon üyesi olan Kim Jong Un, Kuzey Kore'nin güvenlik konseyi toplantısında komutanlarına ahkam keserken masasında HTC Butterfly marka olduğu düşünülen bir akıllı telefon ile görüntülendi.

 

China Times isimli Çinli haber kaynağı üzerinde yayınlanan ve tüm dünyada büyük ilgi gören aşağıdaki fotoğrafta genç diktatör Kim Jong Un'un masasında duran akıllı telefonun markası tartışma yarattı. Kimi otoriritelere göre eski bir iPhone olan söz konusu telefon kimi Android otoritelerince HTC'nin Butterfly modeli olarak yorumlandı. 


Diktatör Kim Jong Un'un tartışmalara konu olan telefonu HTC Butterfly mı? / (c) Phandroid

Her ne olursa olsun aynı kanı ve ortak tarihi taşımakta olan Kuzey Kore ile Samsung ve LG gibi dünyanın en önemli akıllı telefon üreticilerine sahip olan Güney Kore'nin acıklı hikayesinin baş sorumlusu olan ailenin son üyesinin Tayvan merkezli HTC yi ülkenin baş düşmanı ABD'nin önde gelen firması Apple'a tercih etmesini beklemek daha doğru. Siz ne dersiniz? 


(c) Getty Images
 

 

Fotoğraf hakları: Kapak fotoğrafı: v.e / AndroidPIT, Kim Jong Un fotoğrafı: Phandroid

Kaynak: Phandroid

2 Shares

4 comments

Yeni yorum yaz:
  • Volkan E. 08.Şub.2013 Link to comment

    @ Araz: Olabilir

  • Araz 05.Şub.2013 Link to comment

    Bence htc değil. Olsa bile photoshop'un katkısı vardır mutlaka. Onların her adımı önceden ölçülüp-biçiliyor. Ortalığı karıştırmaktan ötürü yayınlanmış fotodur. Yani bence....

  • Volkan E. 05.Şub.2013 Link to comment

    Güney Kore ile Kuzey Kore arasında teknik olarak hala savaş devam ediyor.... Sadece bir ateşkes anlaşması var. Şimdi Kuzey Kore liderinin savaşta olduğu bir ülkenin önde gelen bir firmasının telefonunu kullanması kendi halkı tarafından pek hoş karşılanmayabilir. Onu geçtim kendi imajı için de bir felaket olabilir.

  • Niye Samsung kullanmiyor?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!