This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Kitkat Almanya ekibi baklayı ağzından çıkardı: Kitkat Ekim'de geliyor!

Almanlar çikolatalarını bilirler; belli ki, ünlü bir çikolatadan esinlenerek isimlendirdikleri kendi Android sürümlerini de iyi biliyorlar. Almanya KitKat ekibi, kendilerine ait Facebook sayfasında Android 4.4 Kitkat’ın çıkış takvimini bir dikkatsizlik sonucu ağzından kaçırıverdi.

kitkat nexus
© KitKat

Ekip, Android’in en son versiyonunun ne zaman geleceği yönündeki bir soruyu, hemen “Android 4.4 Kitkat sürümü Ekim’de geliyor” diyerek yanıtlayıverdi. Bizim duyduklarımıza göre, Android 4.4, 14 Ekim’de Nexus 5 ile birlikte görücüye çıkacak, fakat Google henüz bu söylentileri resmi olarak teyit etmiş değil.

kitkat facebook
Ekibin bu Facebook iletisinde Kitkat'ın Ekim ayında geleceği en az iki kez teyit ediliyor. / © AndroidPIT

İyi haber: Kitkat adlı çikolatanın üreticisi Nestle, Google’ın kendi çikolatalarının adını taşıyan yeni işletim sistemine ilişkin planlarından muhtemelen haberdar, dolayısıyla Ekim ayında bir lansman partisi bekleyebiliriz. Geleneksel olarak New York’ta düzenlenen Nexus etkinliğinde genellikle yeni bir cihaz, yeni bir işletim sistemi ile görücüye çıkar. Yani eğer depremler olmaz, yer yarılmazsa, Ekim ayında yeni Android hareketlilikleri bekleyebiliriz.

Vasıtasıyla Android Authority Kaynak: Facebook

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!