This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

KitKat’ın Android cihazlarındaki oranı artıyor!

Kimileri hala Android 4.3’ün hayalini kura dursun KitKat büyük bir hızla yayılmaya devam ediyor. Android dünyasının yeni bebeği KitKat, kullanım oranını büyük bir hızla artırıyor!

Kitkat percentage
Bilgileri Android 2.2 ve üzeri versiyonlarda çalışan Google Play vasıtasıyla toplayan Google ortaya böyle bir tablo çıkarmış. Veriler 2 Aralık'tan önceki 1 haftalık süreçte toplanmış / © Android developers

Google’ın en son yayınladığı bilgilere göre, KitKat tabanlı akıllı telefonların payı bütün Android cihazlar içinde %1.1’e ulaştı. Bu yeni platformun daha 1 aydır piyasada olduğu düşünülürse artışındaki bu muazzam hızı Nexus 5’in satışlarına borçlu.

KitKat’ın çıkışıyla beraber Jelly Bean sürümünün (4.1.x, 4.2.x, 4.3) artış hızı bir nebze olsun kesildi. Fakat Jelly Bean hala Android dünyasının %54.5’ine hakim. HTC, Samsung, Sony, LG gibi üreticiler Android’in fırından yeni çıkmış versiyonunu cihazları için güncel hale getirmeye başladıkça KitKat’ın da oranı artacaktır. Bu yönde ilk adımı Tayvanlı HTC, One modeli için attı.

Vasıtasıyla Engadged Kaynak: Android Developers

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!