This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

C64 dönemine yetişemedim ama kendisini tecrübe edenlerden ve incelemelerden hakkında çokça duydum. C64 birçok oyunu da beraberinde getirdi ki bazıları hala popüleritesini koruyan kült klasikler haline geldi. Bunlardan bazıları yeni teknolojiyle tekrar yapıldı ve Krakout HD de bunlardan biri. Krakout HD, tabii ki kullanıcılarını retro cazibesiyle etkilemeye çalışan bir Krakout klonu. Bunu başarabiliyor mu? İncelememizde bu sorunun yanıtını bulabilirsiniz!

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.2 1.2

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Note 2
Android sürümü: 4.1.1
Root: Yok
Modifikasyonlar: Yok

Krakout HD başından sonuna, menüsünü kadar bir retro hissiyatı veriyor: Yazı karakteri, tuş tasarımı ve büyüklüğü, renkler... hepsi maziyi hatırlatıyor.

Ses kontrolleri için ekranın köşelerine bakın. Tüm ses efektleri ve arka fon müziğini kapamatmayı tercih ettim. İkisini de rahatsız edici buldum.

Oyunun kendisiyle ilgili söylecek çok fazla bir şey yok: Eğer Pong oynadıysanız bir topla kutuları eksiltmeye çalışıldığı oyunları bilirsiniz... Oyunun kenarları sağ taraf dışında çevrelenmiş. Topu yakalayıp bir açıdan geri fırlatmak için paneli kullanabilir ve bloklara nişan almak için yine aynı paneli kullanabilirsiniz.

Bonus bloklar ise oyuna ilginçlik katıyor. Örneğin ekstra bir top alabilir ya da daha fazla can alabilirsiniz (ilk başladığınızda sadece üç canınız var). Diğer bloklar topu yavaşlatıyor. Hemen hemen tüm blokları yok etmeyi başardığınızda geri kalan bloklar bonus bloklar. Daha fazla puan toplamak için bu geri kalan bonus blokları elinizden geldiğince hızlı bir şekilde yok etmeye çalışın.

Ayarlarda oyunun genel zorluk derecesini seçebilir ve yüksek skorları paylaşabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla birlik olup daha yüksek puanlar almaya çalışabilirsiniz. İkinci oyuncu da sol tarafta ayrı bir raket alıyor.

Malesef online sıralama listesi yok. Bu da demek oluyor ki dünyanın başka köşelerinden diğer kullanıcılarla skoarlarınızı karşılaştıramıyorsunuz.

Özet: Krakout HD retro sevenler için eğlenceli bir oyun ama retro tarzı ve hissiyatı büyük kitlelere yansımayabilir. Bu oyun sizi sadece belli bir süre eğlendirebilecek oyunlardan.

Ekran & Kontroller

Retro sevenlerden biriyseniz Krakout HD size göre.

Kontroller kolay ve kendinden öğrenilir. Kontrolleri çözmeniz çok zamanınızı almaz.

Hız & İstikrar

Krakout HD iyi çalışıyor: Akıcı ve stabil bir performans.

Fiyat/Performans Oranı

Krakout HD, 79 Cent ve Google Play'de mevcut. Vaad ettiği şeye göre makul bir fiyat.


 

 

Ekran Görüntüleri:

Krakout HD – Retroya dönüş Krakout HD – Retroya dönüş Krakout HD – Retroya dönüş Krakout HD – Retroya dönüş Krakout HD – Retroya dönüş

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!