This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 7 comments

[Video] HTC One ile Galaxy S4 Karşılaştırması: LCD mi Yoksa AMOLED mi?

LCD mi yoksa AMOLED mi? Bu soru  bir akıllı telefona 1.500 TL'den fazla vermeyi kafasına koymuş olan bir tüketici için ''Samsung Galaxy S4 mü yoksa diğerlerinden birisi mi?''  anlamına da gelebilir. Zira AMOLED ekranların üretim tekeli şu an için sadece Samsung'un elinde. Bu yazımızda LCD ve AMOLED ekranların gün ışığı koşullarında kapalı ve açık ortamlardaki kullanımlarındaki görüntü kaliteleri ve parlaklıkları üzerine basit ama eğlenceli bir videoyu bulacaksınız.

LCDvsAmoled1
LCD ve AMOLED ekranlar HTC One ve Galaxy S4 özelinde karşılaştırılıyor / © AndroidPIT

LCD ve AMOLED ekranlar arasındaki farklılıkların en net şekilde görülebildiği gün ışığı koşullarındaki karşılaştırmamızın üç ayağı bulunuyor. Ekran parlaklıkların sonuna kadar açtığımız HTC One ve Galaxy S4 cihazlarını sırasıyla 

 • Kapalı ortam
 • Gölge 
 • Direkt gün ışığı

Koşullarında yan yana karşılaştırdık Ortaya çıkan sonuçlar ise oldukça ilgi çekici. LCD ekranlı Android cihazların temsilcisi HTC One ile Super AMOLED ekran ile gelen yeni Galaxy S4'ün kapışmasının yer aldığı eğlenceli videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz.

LCD ve AMOLED Karşılaştırmasında HTC One ile Galaxy S4 Mücadelesi Videosu

Karşılaştırma videomuzu aşağıda izleyebilirsiniz. Bu arada aşağıdaki videoda  takipçilerimizin beni ilk defa kamera önünde görmesi durumu da söz konusu. 


(youtube linki: tıklayınız)

HTC One ve Galaxy S4 özelinde yaptığımız gün ışığında LCD ve Amoled ekran karşılaştırması hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin.

7 comments

Yeni yorum yaz:
 • Ne yani simdi amaled dahami iyi demek istiyosunuz :(

 • Lcd kullanıcı olarak Amoled daha güzel göze çarpıyo :)

 • @Sezer: Hmm, ama biz testte kaliteden ziyade sadece parlaklık üzerinde yoğunlaşmıştık. Ama böyle de düşünüyor olabilirsin. Bana kalırsa ortada HTC aleyhine pek bir şey yok gibi..

 • @Araz: Aynı şehirde yaşasak şapkamaı sada hediye ederdim.. AMOLED'in siyah reknleri daha iyi gösterdiği kesinikle doğru. Bu araa pil konusunda da AMOLED daha cimri.

  Selamlar,

 • Araz 13.Haz.2013 Link to comment

  Vayy HTC yaptın he yapacağını :) AMOLED'in bi artisi varsa o da siyahı iyi vermesi.
  Not: Volkan abi, şapkanı ödünç verir misin? :P

 • Htc one uc kosuldada berbat.Ekran asiri parliyor.Parlakliklar son ise durum kotu :)

 • can 12.Haz.2013 Link to comment

  Büyüksüün HTC :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!