This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

LEDBlinker -LED ışığı bildirimlerinizi kişiselleştirin

LEDBlinker, hangi bildirimin önemli olup olmadığını, ekran kilidinizi açmanız gerekmeden size bildiren, oldukça tertipli bir uygulama. Bu uygulamayı bir süre kullandığım için kesinlikle göründüğünden çok daha faydalı olduğunu düşünüyorum ve denemeye değer. Bugün uygulamanın özelliklerini incelememizde keşfedin.

Not

Artı

  • Kişiselleştirme yelpazesi geniş
  • Test özelliğine sahip
  • Basit işleyişi var

Eksi

  • Rehberdeki kişiler için ayrı ayrı seçenekler yok
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Google Nexus 4 4.4.2 Hayır 5.6.0 6.15.0

Özellikler & Kullanım

Uygulamayı başlattığınızda, daha önceden belirlenmiş uygulamaların ve bildiri çeşitlerinin listesini göreceksiniz. Burada LED ışığınızın hangi uygulama için hangi rengi vermesi gerektiğini seçebilirsiniz. Bu seçeneklerden bazıları, SMS bağlantılarınız, email uygulamanız, Facebook hesabınız ve daha nicesi. Yapmanız gereken tek şey, mesela email geldiğinde, telefonunuzun hangi ışığı yansıtacağını seçmek. LED ışığı olmayan telefonlar için güzel bir özelliğiyse, telefonunuzun ekranı uyurken de, ekrandaki küçük ikonlardan renk ışıyabiliyor olması. Bu bildirilerinizin ışığının kaç kere, ne kadar aralıklarla yanacağını seçebilir, isterseniz titreşim ve ses de ekleyebilirsiniz.

Ayrıca Play Store’dan yüklediğiniz ya da başka türlü indirdiğiniz uygulamalara da renk verebiliyorsunuz. Ekranın yukarısındaki artı tuşuna basıp, hangi uygulamaya ne renk seçeceğinizi basitçe belirleyebilirsiniz. Bildirileriniz geldiğinde artık telefonunuzun ekranını açmanıza gerek kalmayacak.

AndroidPIT LEDBlinker 1
Uygulamalarınız hepsi elinizin altında / © Mario Ostwald

Uygulamanın Facebook ve WhatsApp mesajlarınıza erişim yapmak istediğini görünce, kişiye özel alarm ve ışık seçebileceğimi düşündüm. Ancak ne yazık ki bu mümkün değil. Tek yapabileceğiniz normal Whatsapp mesajlarıyla, grup Whatsapp mesajlarını ayırt etmek. Belki de bu bahsettiğim özellik eklenebilir. Bu özellik, uygulamayı rekabetin bir adım ilerisine götüreceğinden eminim.

Ekran & Kontroller

İşleyiş bakımından, LEDBlinker kullanılması kolay bir uygulama. Kısaca “Led açık” moduna getirip, renk, ışıma hızı seçmeniz ve test etmeniz mümkün. Eğer telefonunuzun LED bildiri ışığı yoksa, ekranınıza ufak ikonlar kurabilirsiniz. Ayrıca pil ömründen yememesini sağlayan, uyku modu tonları ve titreşimleri gibi seçenekleri de var.

AndroidPIT LEDBlinker 2
Kurması basit ve renk yelpazesi geniş / © Mario Ostwald

Hız & İstikrar

Uygulamanın ücretsiz olduğunu düşünürsek, şikayet edecek hiçbir konumuz kalmıyor çünkü bu uygulama neredeyse tüm beklentileri yerine getiriyor.

Fiyat/Performans Oranı

Uygulamanın ana versiyonunu indirmek ücretsiz ancak 2 dolardan daha az paraya tam versiyonuna yükseltip, daha fazla özellik kullanabilirsiniz. Diğer benzer uygulamalar da aşağı yukarı bu fiyatta ancak LEDBlinker’ın özellikle ücretsiz versiyonunda sunduğu özellikleri içermiyorlar.

Son Söz

Bu kategoride, LEDBlinker gerçekten işlevli bir uygulama. LED renginden, sesine, titreşimine kadar birçok seçeneği ayarlayabiliyorsunuz. Bu uygulamada eksik olan tek şey, kişilere özel bildiri ayarı. Hepimiz biliyoruz ki bazı kişilerden gelen mesajlar ya da aramalar çok önemliyken, bazılarından gelenler daha az önemli. Bu uygulamaya iyi bir artı olur. Bunun dışında uygulama sağlam ve güvenilir.

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!