This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Lenovo’dan Çift Sim Kartlı, Su Geçirmeyen Akıllı Telefon: A660

1911 yılından beri faaliyelerini sürdüren, dünyada ilk bilgisayarı yapmış olan IBM’i 2007 yılında satın alan Çin Teknoloji firması Lenovo kısa süre önce çıkardığı IdeaPhone K860 ile akıllı telefon pazaında bende varım demişti. Firma şimdi de dayanaklılığı ve de su geçirmezliği ile ön plana çıkan A660 modelini piyasaya sürüyor.

3.4 inçlik mevcut piyasa trendine göre küçük diyebileceğimiz bir ekranla gelen yeni A660 1Ghz’lik çift çekirdekli işlemci ile tüketicilere sunulacak. 5 megapiksellik kameraya sahip olan olan bu yeni telefon teknik özelliklerinden ziyade dayanklılığı ve de çift sim kart kullanabilme seçeneği ön plana çıkıyor. Bu yeni cihazın içerisinde ise Android Ice Cream Sandwich işletim sistemi kullanılıyor olacak.

IBM çizgisini bilgisayar sektöründe bazı ürün gruplarında çok başarılı taşıyan Lenovo’nun özellikle X serisi laptoplarının dayanıklılıkları ve uzun ömürlülükleri kendisine çok sadık bir kullanıcı kitlesi yaratmayı başardı (Bunlardan bir tanesi de benim). Her ne kadar Lenovo benzer bir havayı A660 gibi ürünlerle akıllı telefon piyasasına taşımak istese de Samsung, HTC ve oyuna Google’ın desteği ile hızlı bir yeniden giriş yapan Motorola karşısında şansını çok zayıf görüyorum.

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!