This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share No comments

Leo's RC Simulator - Maket Uçaklar İçin Uçuş Simülatörü

Model uçak uçurmanın da simulatörü olur muymuş demeyin. Normal uçuş simülatörleriyle kendi konsepti içinde benzerlikler gösteren bu uygulamanın odağında model uçaklar var. Leo's RC Simulator isimli uygulamayı sizler için test ettik. Detayları yazının ilerleyen kısımlarında bulabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.13 1.75

Özellikler & Kullanım

Test cihazları:


Samsung Galaxy Nexus


Android sürümü: 4.1.1
Root: Evet
Modifikasyonlar : Evet / Popcorn Kernel 11.5


Samsung Galaxy Tab 10.1


Android sürümü: 3.2
Root: Evet

İzinler: Gayet yalın ve de anlaşılır.

Hobi amaçlı kullanımı ülkemizde giderek yaygınlaşan maket uçak ve de helikopterleri kendisine konu edinen bu ilginç uygulama gerçek hayatında bu tip hobiyi kazanmak isteyen Android kullanıcılarına fikir vermek ve de pratik yapma imkanı elde etmek açılarından faydalı bir hizmet sunmakta.

Grafikler çok gerçekçi bir şekilde tasarlanmış ve de ayrıntılara önem verilmiş. Bu anlamda uygulamayı ilk açtığınızda güzel bir başlangıç yapmış oluyorsunuz. Oyunda maket uçağı yöneten pilotun (yani maket uçağın kumandasını elinde bulunduran bir vatandaşın) gözünden ilerleme kaydediyorsunuz. Pilot arkadaşımızın işin doğası itibariyle statik bir duruşu var. Sanal pilotun elinde bulundurduğu uzaktan kumandanın üzerindeki yönetim çubukları uygulamanın çalışması esnasında ekranda beliriyorlar. Bu uzaktan kumandayı kendi tercihlerinize göre değiştirebilme imkanınız var( tuşların ekranın sağ ve solundaki konumlarının yer değiştirmesi...vs).

Uygulamanın en güzel taraflarından bir tanesi ise uygulama için kullanıcıları tarafından geliştirilmiş olan eklerin indirilebiliyor olması.

Uçak ve helikopter modellerinin bireysel performansları arasında bir takım farklılıklar mevcut. Örneğin genelde gerçekçi bir performans sergileyen model uçaklar içerisinde 'Easyglider' modelindeki performans diğerlerine kıyasla gerçekten düşük. Ayrıca bu memnuniyetsizlik helikopterlerin performansına da yansımakta.

Oyunun kontrollerinden genel olarak memnun kalamadığımızı da yukarıda saydıklarımıza ekleyebiliriz.


Özetle:

Leo's RC Simulator uygulaması kesinlikle bilgisayardaki benzerlerine rakip olmaktan uzak. Fakat yine de kullanıcı ya da sadece meraklı olarak maket uçak ve helikopterler ile ilgilenen herkes bu uygulamaya şans verebilirler.
 

Ekran & Kontroller

Leo's RC Simulator uygulamasının grafikleri gerçekten çok başarılı. Fakat iş kontrollere gelince bu uygulama adeta sınıfta kalıyor. Bu yüzden bu bölümde kendisine ancak 3 yıldız verebiliyoruz.

Hız & İstikrar

Leo's RC Simulator her iki test cihazında da herhangi bir sıkıntıya yer vermeksizin sorunsuz bir şekilde çalıştı.
 

Fiyat/Performans Oranı

Leo's RC Simulator uygulaması AndroidPIT App Center ve de Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirilebilir.
 

Ekran Görüntüleri:

Leo's RC Simulator - Maket Uçaklar İçin Uçuş Simülatörü Leo's RC Simulator - Maket Uçaklar İçin Uçuş Simülatörü Leo's RC Simulator - Maket Uçaklar İçin Uçuş Simülatörü Leo's RC Simulator - Maket Uçaklar İçin Uçuş Simülatörü Leo's RC Simulator - Maket Uçaklar İçin Uçuş Simülatörü Leo's RC Simulator - Maket Uçaklar İçin Uçuş Simülatörü Leo's RC Simulator - Maket Uçaklar İçin Uçuş Simülatörü
1 Share

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!