This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

LG, 2014 cihazlarına parmak izi tarayıcı ekliyor

Parmak izi tarama teknolojisi bu aralar teknoloji ve akıllı telefon dünyasında çok konuşuluyor. Ve görünen o ki LG de 2014 yılında çıkartacağı cihazlarında bu teknolojiye yer vermeyi planlıyor.

php0wkzxb
© pocket-lint

Haberlere göre LG retina tarama teknolojisi yerine parmak izini tercih edecek. Bundaki en büyük sebep ise daha başlangıç aşamasında olan teknolojinin özellikle karanlık ortamlarda nasıl sonuçlar verebileceğinden emin olunmaması. Aynı zaman da Samsung’un da şimdilik bu teknolojiden vazgeçtiği söylentiler arasında.

Gelen haberler LG’nin teknolojiyi ilk olarak LG G Pro 2 üzerinde deneyeceğini ve bu cihazında Şubat ayında Dünya Mobil Kongresi’nde 5.9inç QHD ekran ile tanıtılacağı yönünde. Mayıs ayında çıkması beklenen ve Samsung S5’in büyük rakiplerinden olan LG’nin amiral gemisi G3 QHD ekran, 16MP kamera yanında bir de parmak izi tarayıcısına sahip olabilir.  

fingerprintscanner 640x360
© tech2.in

Parmak izi tarayıcısının en iyi yanı sizi her seferinde güvenlik kodu ya da parola girme derdinden kurtarması. Üreticiler için gerçekten iyi bir fırsat olan bu teknolojiyi bakalım LG ne kadar erken cihazlarında uygulamaya başlayacak.

 

Kaynak: Pocket-lint.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!