This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

LG G Pad 8.3 Ekim ayında piyasaya çıkıyor

LG, kısa bir tanıtım kampanyasının ardından, yeni tableti G Pad 8.3 üzerindeki örtüyü kaldırdı. 8.3 inçlik bir Full HD ekran ile gelecek olan cihaz Android Jelly Bean 4.2.2 işletim sistemi ile çalışacak.

lg logo android
© AndroidPIT

Hafta başında gösterime giren kısa bir tanıtım videosunun ardından, LG G Pad 8.3’ün piyasaya çıkışı bugün resmiyet kazandı. LG’den yapılan açıklamaya göre, firmanın ilk 8 inçlik tableti, 273 ppi piksel yoğunluğunda, 1920 x 1200 WUXGA (Widescreen Ultra Extended Graphics Array - Ultra Genişletilmiş Geniş Ekran Grafik Dizisi) çözünürlüğünde bir Full HD ekrana sahip olacak. Bu piksel yoğunluğu, son derece yüksek olsa da, G Pad alanındaki en büyük rakip olan Nexus 7’nin (2013) piksel yoğunluğundan daha düşük.

Snapdragon 600 işlemci ve 2GB RAM ile gelecek olan cihaz, 8.3mm’lik boyutuyla son derece ince bir 4,600mAh pil ile gelecek. Boyutlardan söz açılmışken, G Pad’in ağırlığı 338 gram olacak. 5 megapiksel bir ana kamera ve 1.3 megapiksel ön kamera, LG G Pad 8.3’ün özellik listesini tamamlıyor.

G Pad, G2 serisi akıllı telefonlar ile eşlenebilecek

LG G Pad’de Android Jelly Bean 4.2.2 işletim sistemine Optimus UI üst yazılımı ve LG’nin G2 serisi akıllı telefonlarında kullanıma soktuğu bazı yeni yazılım özellikleri eşlik edecek. Kullanıcılar, tıpkı G2’da olduğu gibi, cihazı Konock On özelliği ile, iki hafif dokunuşla açabilecekler. Ekranda üç uygulamanın aynı anda çalışabilmesine olanak tanıyan QSlide çoklu görev (multitasking) özelliği ve üç-parmak darbe hareketiyle uygulamalar arasında geçiş yaptıran Slide Aside, cihazın çarpıcı yazılım özelliklerinden bazıları. LG G2 kullanıcıları, cihazlarını LG G Pad ile eşleyebilecekler. Böylece, mesajlarını ve bildirimlerini tabletlerinde de görüp, “kısa yanıtlar” dahi yazabilecekler.

G Pad 8.3, 2013 yılının son çeyreğinde, yani hemen Ekim ayı başlarında Kuzey Amerika’da, Avrupa’da ve Asya’da piyasaya sürülecek. Fiyatlandırma konusunda henüz resmi bir açıklama olmasa da, G Pad’in Nexus 7 ve sınıfının diğer Android tabletleri ile rekabet edebilecek bir fiyat aralığında olmasını bekliyoruz. LG, yayınladığı basın açıklamasında, G Pad 8.3’ün önümüzdeki hafta IFA 2013 etkinliğinde resmi lansmanının yapılacağını kaydetti.

AndoidPIT ailesi olarak, 4 Eylül’de Berlin’de düzenlenecek olan, akıllı telefon dünyasının en önemli yıllık etkinliklerinden IFA 2013 fuarını takip edip, haberleri an be an sizlerle paylaşacağız.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!