This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

LG, Berlin'de düzenlenen IFA teknoloji fuarı çerçevesinde yeni tableti G Pad'i görücüye çıkardı. Uzun zamandan beri ilk kez piyasaya yeni bir tablet süren LG'nin cihazını, AndroidPIT olarak davetli olduğumuz tanıtım töreninde kısaca inceleme şansı bulduk. 

LG G Pad Teaser
© AndroidPIT

Tasarım ve İşçilik

G Pad'in 8.3 inçlik ekranı çok sık rastladığımız bir tablet boyutu olmamasına rağmen, cihazın elde tutuşu gayet rahat. Bu tabii biraz malzeme seçimi ve işçilikle de alakalı. Aluminyum görünüşlü arka kapağın verdiği tutuş hissiyatı gayet güzel,  plastik malzemeden yapılma köşeler cihazı şık gösteriyor ve G Pad ne çok kalın, ne de çok ağır. Tabletin arka yüzeyinde ise iki adet hoparlr, bir kamera ve bir micro SD kart yuvası bulunuyor.

Ekran

LG G Pad'in öne çıkan bir başka özelliği ise ekranı. 1.920 x 1.200 piksel çözünürlüğe, sahip full HD ekranın çözünürlüğü WUXGA teknolojisi sayesinde gerçekte olduğundan da yüksek. LCD-IPS ekranda renkler gerçekten de çok güzel ve gerçekçi görünüyor, LG özellikle bu konuda kimsenin laf edemeyeceği bir iş çıkarmış. 

Yazılım

G Pad,  Android 4.2.2 işletim sistemiyle ve LG'nin kendi kullanıcı arayüzüyle geliyor. Bu arayüzdeki özelliklerden bazılarını LG'nin önceki cihazlarından da biliyoruz ama üçe kadar uygulamayı aynı anda açıp kullanılmayanları kenara itmenizi sağlayan çoklu görev fonksiyonu gibi bazı yazılım özelliklerini ilk kez bu cihazda görüyoruz.  

"Quick Memo" adı verilen ekran görüntüsü alma fonksiyonu içinse, üç adet ekran üstü butonunu ekranın altına eklemenizi sağlayan bir yazılım butonu bulunuyor. Bu butonlara kullanıcı kendi isteğine göre görevler atayıp, özelleştirebiliyor. LG G2'de de bulunan "Knock On" özelliği sayesinde ise ekrana iki kez dokunarak cihazı açıp kapayabiliyorsunuz. Bu özellikle eposta ya da randevuları hızlıca kontrol etmek için son derece pratik bir özellik. 

Kamera

G Pad'in 5 megapiksellik kamerası, fotoğraf meraklılarını tatmin etmesi için değil biraz adet yerini bulsun diye konulmuş durumda. Zaten bir tabletten en son beklenecek şeylerden biri de iyi bir kamera.

G Pad'in Eylül ayının sonlarına doğru Avrupa pazarlarında, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle piyasaya çıkması bekleniyor. Cihazın fiyatı ve Türkiye'ye ne zaman geleceği konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!