This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 9 comments

LG G Pro 2 resmi olarak tanıtıldı! Snapdragon 800 3GB, RAM ve dahası

Bu senenin Mobil Dünya Kongresinin en önemli bombalarından birisi sayılan LG G Pro 2, etkinlik beklenmeden resmi olarak tanıtıldı. Muhteşem teknik özellikleriyle LG G Pro 2 tam bir Galaxy Note 3 düşmanı!  

lg g pro 2 teaser
İşte  LG G Pro 2. © LG

Artık Samsung'un göüsünü gere gere Galaxy Note 3 satışları bir sona geliyor. Çünkü karşısında şimdi ciddi bir rakip var! Hem de rakibi kendi yurttaşı. LG'nin G Pro modelinin halefi, G Pro 2 modelini, en kısa şekilde LG G2 modelinin büyük ekranlısı olarak tanımlayabiliriz. (Tıpkı Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 gibi).

Ayrıca LG G Pro 2 bugüne kadar ki çıkan cihazların arasında en yüksek ekran oranına sahip olanı. Kafanız karışmasın! Ekran oranı, cihazın ekranının, yine cihazın ön yüzünün alan olarak yüzde kaçını kapladığıyla ölçülüyor. LG G Pro 2'de bu değer tam %77. (Yani LG G Pro 2'nin ön yüzünün yüzde %77'si ekran) Cihazların ekran oranlarıyla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz (yakında). Ayrıca LG, sadece kendisinin kullandığı arka düğme işinden de vazgeçmemiş görünüyor; LG G Pro 2'inin ayar düğmeleri de (ses açma kapama vs) tıpkı kardeşi LG G2'deki gibi kenarlarında değil, arka yüzünde bulunuyor.

LG G PRO 21
LG G Pro 2 Android cihazlar içerisinde en iyi ekran oranına sahip cihaz./ © LG

Bu yeni Güney Koreli dev'in LG G2 ile olan benzerliği bunula da sınırlı değil; LG G2'de de bulunan Knock-on (en basit tabiriyle “tık tık” diyeceğim!) özelliği bu cihazda da yerini bulmuş. Bu özellik kullanılarak, ekran kilitliyken hiç bir tuşa basmadan sadece ekrana 2 kere dokunarak aktifleştirebiliyorsunuz. Tabi şifreniz varsa bir de şifrenizi girmeniz gerekli. Knock-on özelliği sayesinde daha önce belirlediğiniz ve mors alfabesinden oluşan bir şifre belirleyerek de telefonunuzu koruma altına alabilirsiniz. Gayet orijinal bir fikir!

LG'nin yeni amiral gemisinin teknik özellikleri ise şu şekilde:

  LG G Pro 2
İşlemci Snapdragon 800, 2.26 GHz dört çekirdekli, Adreno 330 GPU
Ekran 5,9 inç, FullHD, IPS (1.920 x 1.080 Piksel)
Bellek (RAM) 3 GB
Dahili Hafıza 16/32 GB + microSD
Kamera 13 MP (Arka), OIS+, 4K ve 120fps HD Slow Motion (ağır çekim) video çekebilme, Ön yüzde "Flaş" etkisi
Pil 3.200 mAh, çıkarılabilir
Android Versiyonu 4.4 KitKat
Renkler Siyah, beyaz, gümüş
Ölçüler 157,9 x 81,9 x 8,3 mm

Siz bu cihazdan neler beklemiştiniz? Sizce teknik özellikleri piyasadaki diğer büyük ekranlı modellerle (Sony Xperia Z Ultra ve Galaxy Note 3) yarışabilecek nitelikte mi?

Kaynak: LG

9 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!