This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

LG G2 için Android 4.4 KitKat yolda (mı?)

LG G2 sahiplerinin uzun zamandır beklediği Android 4.4 KitKat güncellemesi nihayet başladı ama ne yazık ki LG'den alıştığımız üzere, sorunlarla ve belirsizlikle birlikte. Güncelleme için henüz net bir takvim bulunmuyor. Güney Kore'de bugün resmen dağıtılması beklenen KitKat güncellemesinin, Fransa'ya Ocak ayı sonunda, Kanada'ya ise daha da geç geleceğine dair haberler var. Bu doğrultuda Türkiye'deki G2 kullanıcılarının bir süre daha beklemeleri gerekebilir. 

lg g2 test 7
© AndroidPIT

LG gayet kaliteli telefonlar üretmesine rağmen şirketin güncelleme politikası Android hayranlarını üzmeye devam ediyor. Özellikle bu yıl çıkan amiral gemisi modeli G2'yle Türkiye'de de birçok insanın aklını çelen Kore şirketinin bu cihazı için Android 4.4 KitKat güncellemesini başlattığına dair haberlere rağmen, üreticiden gelen net bir açıklama ve güncelleme takvimine dair bir bilgi bulunmuyor. 

Şu anda bildiğimiz tek şey LG'nin en azından Kore'de G2 marka telefonları için Android 4.4 KitKat güncellemesine başladığı. Şirket adına bir açıklama yapan LG'nin mobil birimi yöneticisi Dr. Jong-Seok Park, güncellemenin yakında diğer bölgelere de dağıtılacağını açıkladı. Ancak bu "yakında" tabirinin nasıl bir süre zarfını ifade ettiği açık değil.  

Fransız GSM operatörü SFR, güncellemenin Fransa'daki LG G2 modellerine Ocak ayının sonunda geleceğini açıklarken, Kanadalı kullanıcıların güncelleme için Mart ayını beklemesi gerekecek. Türkiye içinse henüz ne üretici şirketten, ne de GSM operatörlerinden herhangi bir bilgi gelmiş değil. 

Vasıtasıyla Pocket Droid Kaynak: LG

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!