This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

LG G2'nin Güney Kore'deki tanıtımında izdiham: 20 yaralı

“Bulutlardaki G” adlı etkinlikte LG, balonlara bağladığı kuponları yakalayan katılımcılara yeni çıkan cihazı G2’yi hediye etmeyi vaat etti. Ancak balonlar gökyüzüne yükselirken, katılımcılar ücretsiz G2 kuponlarını avlamak için yarışa girdiler ve izdiham yaşandı. O kadar ki, bazı katılımcılar etkinliğe havalı tüfekle katılırken, bir kadının da mızrak taşıdığı görüldü. Korea Times gazetesinin haberine göre LG, etkinlikte yaralananların hastane masraflarını ödemeyi kabul etmiş durumda.

spear
Ucu sivri mızrakla G2 balonunu avlamaya kararlı bir katılımcı © The Korea Times

LG, kısa bir süre önce çıkan yeni telefonu hakkında heyecan yaratmak için birçok yöntem denemişti. Örneğin, 19 Haziran’daki basın bildirisinde, yeni telefonunun Snapdragon 600 işlemcisiyle çalışacağı söylenmiş, ancak başka da bir bilgi verilmemişti.

Temmuz ayının başında ise, G2’nin amiral gemisi telefonu olacağını vurgulayan bir teaser videosu yayınlamış ancak cihazın kendisi bu videoda da yer almamıştı. Ayrıca bir kullanıcının bakı açısıyla çekilen ve “Benim için, sen muhteşemsin. Sevgilerle, G” sloganının kullanıdığı ilave bir reklam filmi de çekilmişti.  Bir gün sonrasında da G2’nin videoları ve resimleri, tahminen kasıtlı bir şekilde, basına sızdırıldı.

Video'yu izlemek için tıklayınız

Talihsiz olay, LG’nin Brooklyn Köprüsü’nde güneş batımı sırasında kocaman bir pankart taşıyan balonların yükseldiği reklamını tamamlıyor gibi görünüyor. Ne yazık ki, Güney Kore’deki etkinliğe katılanlar için durum pek de şairane değildi. LG Güney Kore’deki tüm benzer etkinliklerini iptal etmek durumunda kaldı.

Vasıtasıyla The Verge, The Korea Times Kaynak: Techcrunch

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!