This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 6 comments

LG G2 kullanıcıları için bazı ipuçları

5.2” ekrana rahip olmasına rağmen oldukça kompakt bir tasarıma sahip olan LG G2, üst segment kategorisinde popülerliğini hala koruyor. Bugün LG G2 kullanıcıları için yararlı olacağını düşündüğümüz bir kaç kullanışlı ipucunu tanıtacağız.

LG G2 review
 © AndroidPIT

Tuşlar size kalmış

Bildiğiniz gibi LG, amiral gemisi G2’de fiziksel tuşlar kullanmak yerine kapasitif tuş takımına yer veriyor. Bu bir dezavantaj gibi görünse de LG, bu tuşların yerlerinin değiştirilmesine ve Quick Memo ve durum çubuğu gibi farklı tuşların eklenmesine olanak sağlıyor. Ayrıca tuşların tasarımını da aynı şekilde ayarlardan değiştirebilirsiniz.

androidpit lg g2 tips 1
© AndroidPIT

QSlide seçeneğini kapatma

Qslide, bazı uygulamaların, ana sayfa veya diğer uygulamaların üzerinde farklı bir pencerede “yüzerek” çalışmasını sağlayan bir özellik. Bu özelliği 5.2 inçlik bir ekranda kullanmak istemeyebilirsiniz veya bu özelliğin telefonu hantallaştırdığını düşünebilirsiniz.

Ayrıca QSlide uygulamaları bildirim çubuğunda fazlasıyla yer kaplamaktadır. LG böyle düşünen kullanıcılarını hesaba katarak QSlide özelliğinin kolayca kapatılmasını mümkün kılıyor.

androidpit lg g2 tips 2
© AndroidPIT

Öncelikle bildirim çubuğunda yer alan kısayol menüsünü en sağa kaydırın ve “düzenle” seçeneğine tıklayın. Açılan ayarlar menüsünden QSlide özelliğini kapatabilirsiniz.

Ana ekranda klasör oluşturma

LG G2’nin fazlasıyla renkli kullanıcı arayüzü size hitap etmiyor olabilir. Ancak LG, birçok üreticinin aksine kullanıcı arayüzünde çok fazla özelleştirmeler yapmanızı sağlıyor. Örneğin ana ekrandaki klasörleri, köşesinden tutup istediğini boyuta ayarlayabilirsiniz. Klasör büyüdükçe, klasörün gösterdiği uygulama sayısı da artacaktır. Klasörde görünmeyen uygulamalara parmağınızı kaydırarak ulaşabilirsiniz.

androidpit lg g2 tips 3
© AndroidPIT

Ana ekrandaki ikonları değiştirme

LG, ana ekrandaki ikonların yerine kullanılabilen çok fazla sayıda ikon seçeneği sunuyor. Değiştirmek istediğiniz ikona uzun bastığınızda ikonun köşesinde mor bir fırça beliriyor. Bu fırçaya dokunarak ikonun şeklini, boyutu değiştirebilir hatta kendi ikonlarınızı yapabilirsiniz.

androidpit lg g2 tips 4
© AndroidPIT

Multitasking

Bu özellik sayesinde üç parmağınızı sağdan sola doğru kaydırdığınızda, kullanılan uygulamalar açılıyor. Aynı işlemi tekrar yaptığınızda ise uygulamaları yeniden arka plana gönderiyor. Bu özelliği toplamda 3 uygulamaya kadar kullanabilirsiniz.

androidpit lg g2 tips 5
© AndroidPIT

Uygulamaları kaldırma

Birçok Android cihazda bir uygulamayı kaldırmak için ayarlar menüsüne girmeniz gerekmekte. LG’nin kullanıcılarına sunmuş olduğu özellik sayesinde bu işlemi direk olarak ana menü üzerinden yapabilirsiniz. Ana menünün sağ üst köşesinde yer alan ayarlar butonuna (dişli çark şeklinde) bastığınızda, uygulamaların yanında bir çarpı işareti belirecek. Bu çarpıya basarak uygulamayı kolayca kaldırabilirsiniz.

androidpit lg g2 tips 6
© AndroidPIT

Bu bizim paylaşmak istediğimiz en faydalı LG G2 ipuçları. Elbette LG G2’de daha birçok harika özellik bulunmakta. Eğer sizin bildiğiniz farklı bir özellik varsa paylaşmaktan çekinmeyin.

6 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!