This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Güncelleme]LG, G2 mini resmi olarak tanıtıldı; işte teknik özellikler

LG bugün, G2 mini çıkacak mı çıkmayacak mı diye merak edenlere Facebook sayfasından “MINI'yi deneyin” (Experience the MINI) sloganıyla cevap verdi. Paylaştığı fotoğrafla hem LG G2 mini'ye hem de tanıtılacağı tarihe dair ipucu verdi.

LG G2 studio 4
LG G2'ye kardeş geliyor! / © AndroidPIT

LG G2'nin kardeşi niteliğinde olacak G2 Mini hakkında pek fazla konuşulmamış olsa da LG bugün Facebook sayfasından paylaştığı fotoğrafla LG G2 Mini'yi tanıtacağını adeta haykırdı. Özellikle her sene yeni çıkan modelerin eskisine nazaran bir kademe büyümesi “Mini” segmentinin doğmasına sebep oldu. Kocaman ekranlarıyla kimi kullanıcılara pratik gelmeyen cihazların Mini versiyonları, genellikle dış görünüşte hemen hemen aynı, donanımsal olaraksa biraz düşük (Xperia Z1 compact hariç!) özelliklere sahip cihazlar. HTC, Samsung ve Sony'nin ardından LG'de bu trende katılmaya karar vermiş gibi gözüküyor!

lg g2 mini
LG bu fotoğrafla G2 Mini'yi adeta haykırdı. / © LG

LG G2 Mini'nin teknik özellikleri ve donanımı hakkında ise çeşitli iddialar ortaya atıldı; kimi iddialara göre LG G2 Mini, tıpkı Xperia Z1 compact'da olduğu gibi küçük ekranı dışında ağabeyinden hiç bir eksiği bulunmayacak -yani Snapdragon 800 işlemci ve 2GB bellek (RAM) ile gelecek. Ancak geçen gece atılan bir tweet ise LG'nin yeni modelinin Snapdragon 400 işlemcisi ve 2GB bellekle geleceğini ortaya attı. Mutabakata varılan diğer özellikler ise Android 4.4 KitKat işletim sistemi ve 4.7 inç büyüklüğünde bir ekran (Pek de mini değil!).

Cihazın donanımıyla alakalı kesin bilgilere erişmek için 24 Şubat'taki etkinliği beklemekten başka çare yok. Bakalım LG G2 Mini, Samsung Galaxy S4 Mini ya da HTC One Mini'ye mi yoksa Sony Xperia Z1 compact'a (yada iPhone 5S'e) mı rakip olacak!

[Güncelleme: 19.02.2014, 12:00]

Hollandalı  gsmhelpdesk.nl sitesi herhangi bir kaynak belirtmeden LG G2 Mini'nin Güney Kore'de resmi olarak tanıtıldığını duyurdu. LG'nin Güney Kore sayfasında ilgili herhangi bir bilgi şimdilik bulunmazken, Hollandalılar LG G2 Mini'ye ait olduğunu iddia ettikleri teknik özellikler tablosunu yayınladılar. Yayınlanan donanıma bakılacak olursa LG de tıpkı HTC ve Samsung'un yolunu izleyecek. Yani sadece ağabeyi G2'den ekran olarak değil, donanım olarak da farklılıklar bulunacak. 

[Güncelleme: 20.02.2014, 22:00]

LG G2'nin yaklaşık 1 hafta önce dedikoduları başlayan yeni modeli LG G2 Mini, Mobil Dünya Kongresi beklenmeden önce Güney Kore'de bugün de Almanya'da resmi olarak tanıtıldı. Teknik özellikleriyle ilgili dedikodular da kelimesi kelimesine doğru çıktı! Öte yandan cihazın 4.7 inç büyüklüğünde ekranı da aslında onu Mini'ler kulübünden ayırıyor. Teknik özellikleri kısılan cihazı G2 Mini olarak değil de, G2'nin ucuz versiyonu olarak düşünmek daha mantıklı olur!

  LG G2 Mini
İşletim Sistemi Android 4.4 KitKat
Ekran 4,7 inç, 960 x 540 Piksel (qHD)
İşlemci Qualcomm Snapdragon 400, Quad-Core, 1,2 GHz (4 çekirdekli)
Bellek (RAM) 1 GB
Dahili Hafıza 8 GB, microSD ile genişletilebilir
Kamera 8 MP (arka), 1,3 MP (ön)
Bağlanabilirlik LTE, WLAN, Bluetooth 4.0, NFC
Pil 2.440 mAh
Ölçüler 129,6 x 66 x 9,8 mm
Ağırlık 125g

3 comments

Yeni yorum yaz:
  • Uğur Ö. 19.Şub.2014 Link to comment

    katılıyorum! bu gidişle cebimizde televizyon taşıyacağız!

  • Artik telefonlar o kadar çok büyüdü ki 4.7 inç bile bazilarina küçük geliyor. Ama Yasin Bey hakli başka bir isim bulmalari gerek. Tam minj bir versiyon degil

  • Yasin Öz 14.Şub.2014 Link to comment

    4.7" ekranla "mini" mi oluyor bu şimdi. ya diğer miniler gibi 4.3" yapması lazım yada başka bir isim bulması lazım

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!