This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

LG, yeni akıllı telefonu G2’yi tanıttı. Henüz fiyatı belli değil ancak tanıtıma bakılırsa bu telefonda yok yok. Optimus serisini artık geçmişte bırakan LG, bu modeliyle bir başka Güney Kore şirketi olan Samsung’un gölgesinden kurtulup ciddi bir atılım yapmak istiyor.

lg g2 front back
© LG

Cihazın en çok merak edilen teknik özellikleriyle başlayacak olursak,  karşımızda 5.2 inç ekrana sahip gayet iri bir cihaz var. Ekran çözünürlüğü ise 1920*1080 piksel olarak belirlenmiş. 8.9 mm inceliğindeki cihazda 2.26 GHz gücünde, Snapdragon 800 işlemci ve 2 GB Sistem Ram’i bulunuyor. 3.000 mAH gibi hatırı sayılır bir pil gücü sunan G2’nin dahili bellek seçenekleri ise 16 ya da 32 GB olacak.

Öte yandan, G2’nin tanıtımda öne çıkarılan bazı özelliklerine de değinmek gerekiyor. Cihazın yenilikçi özelliklerinden biri şirketin, insanların telefonlarını nasıl tuttuklarına dair incelemesinden hareketle geliştirilmiş. Telefonu tutarken işaret parmağının arkada olduğunu tespit eden şirket, G2’nin açma-kapama düğmesini işte bu dokunduğunuz yere yerleştirmiş ve onun tam altına ses arttırıp azaltabileceğiniz, iki tuş daha koymuş durumda.

lg g2 volume buttons
Tuşlar tamamen arkada / © AndroidPIT

Yukarı tuşuyla, aynı zamanda rahatça kendi fotoğrafınızı da çekebiliyorsunuz. Arabada giderken de çok net bir şekilde fotoğraf çekebiliyor. Kameramda parmak izi olur mu endişesini de kaldırmak isteyen LG’nin getirdiği yeniliklerden biri de kameranın camını safir kristalden üretmiş olması. Ekranın kenarlarında hiç tuş yok, aslında telefonun üzerinde arkadaki tuşlar dışında hiç tuş yok. Bunun için tasarımı ince ve zarif; elde tutması pürüzsüz ve kolay.

Sloganları: Yaşamak iyidir

Cihazın insan kulağı gibi detaylı duymanızı sağlayan bir ses imkanı ve gözü yormayan sub piksellerden oluşan bir yapısı var. Bir başka yenilikçi özelliği ise, “Answer Me” (cevapla beni) opsiyonu. Aynen eski zamanlardaki ahizelerdeki gibi, sizi biri ararken ahizeyi kaldırınca, bu durumda telefonu hareket ettirince, telefon açılıyor. Bu sayede karlı havada, eldivenlerinizi çıkarmadan, ya da kahve içerken, kahvenizi dökmeden, gelen aramalara cevap verebiliyorsunuz.

Bir diğer ilginç özelliğiyse, size gelen mesajlarda, mesela arkadaşınız, Çarşamba günü sabah 10’da börekçide kahvaltı edelim mi dediğinde, telefon bilgileri takvime otomatik olarak kaydediyor. Böylece teker teker tüm programınızı yazmanıza gerek kalmıyor. Ebeveynler için güzel, annesinin babasının cep telefonunu kurcalamayı seven çocuklar içinse kötü özelliği, bir “Guest mode’u” (konuk modu) olması. Böylece çocuğunuz telefonunuzu karıştırıp, E-Bay’den o çok istediği video oyununu alamıyor.

LG, G2 ile çok ses getirecek gibi görünüyor. Yakın zamanda çok daha ayrıntılı bir incelemeyle bu cihazı sizlere tanıtacağız.

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • Alt kisimdaki sanal tuşlardan nefret ediyorum..şu bellek olayinda cömert olsalar super olacak...insan bi 64 gbyt koyar bakin iphone 5s 128 gbyt la gelirse LG ye kapak olacak

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!