This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

LG G3 çıktı ve bolca beğeni topladı. Tamam, fiyatı çok düşük değil ama gerçekten sağlam cihaz. Koreli teknoloji devi cihazın üzerine oldukça çalışmış ve Samsung, Apple gibi rakiplerin çok zor diş geçirebileceği bir sonucu ortaya koymuş. Yine de bazı alışkanlıklar kolay değişmiyor, marka bağımlılığı da bunlardan biri. Siz de LG G3 alıp almamak konusunda kararsızsanız, işte almanız için 3 neden.

lg g3 front white
© LG Mobile

5.5 inç QHD ekran

LG G3 barındırdığı 2,560 x 1,440 piksel çözünürlüğünde 5.5 inç ekranıyla rakiplerinin bir adım önünde. Eğer gerçekten videoları en iyi biçimde izlemek, oyunları en yüksek çözünürlükte oynamak istiyorsanız cihaz sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Bunun yanında ekranın kapladığı alanında cihaza olan oranı konusunda Galaxy S5’in çok üzerinde. Bu da artılar hanesine yazılsın.

lg g3 teaser
Tasarımdan çok şey kazanıyor © AndroidPIT

Harika pil

En büyük problem her zaman pil. LG G3 diğer cihazlarla karşılaştırıldığında pilinin dayanma süresi gerçekten harikulade. Bunu tam parlaklıkta yapılan testlere bakarak da söyleyebiliriz. iPhone yine listenin dibinde yer almakta.

battery tests
Acaba iPhone 5S neden bu listede... © Phone Arena

Kaliteli plastik

Aslında birçok kişi G3’ün arka kaplamasının Xperia Z2 gibi bir cihaza kıyasla ucuz bir his yarattığı konusunda şikayetçi. Bu kadar sağlam bir cihaz daha iyi bir materyalle yapılabilirdi belki fakat yine de bu tercihin biraz derinine bakmakta fayda var. Öncelikle plastiğin de bazı avantajları olduğunu kabul etmeliyiz. Metal kasaya göre darbelere daha dayanıklı ve daha hafif. Çıkarılabilir piller ve MicroSD girişlerine kolay ulaşım konusunda da avantaj sağlamakta. Elbette SD girişlerine erişim için plastik kullanımı bir bahane değil fakat Apple gibi bazı rakiplere bakıldığında hafızalarının genişletilmesine bile izin vermediği unutulmamalı. Bu yüzden kullanılan kaliteli polikarbon plastik belki hissiyatta bir eksi yaratabiliyor olabilir fakat kullanılabilirlik ve dayanıklılık konusunda gerçekten avantaj sağlıyor.

AndroidPIT G3 S5 3
Verdiğin his kişiden kişiye değişse bile sağlamlığı ve darbelere dayanıklılığı su götürmez bir gerçek © AndroidPIT

Sonuç olarak bu kadar iyi yapılmış bir cihazın güçlü rakipleri olarak Xperia Z2 ve HTC M8 ile kapışmakta olduğunu düşünüyorum. Beni en çok çekense ekranın kapladığı alanın tüm cihaza olan orantısının yüksekliği.

Sizin LG G3 ile ilgili düşünceniz ne? Hangi cihazı LG G3’e tercih edersiniz?

7 comments

Yeni yorum yaz:
  • note 3 satıp g3 32 gb aldım traktörden inip ferrari kullanıyorum hissi var kaç gündür mükemmel telefon haberiniz olsun, ayrıca sanal tuşlar isterseniz gizlenebiliyor

  • Su an piyasada 1200 tl ye satilan lg g2 bile samsungun s5.ini sollamisken akli basinda birinin yuksek ozellikli lg modelini birakip pahali ve daha dusuk.ozellikli samsung ve ayfon almasi.dusunulemez. Piyasadaki farkli kaynaklardaki kiyaslamalara gore G3>Z2>NOTE3>G2 seklinde siralanabilir. Z2 nin 2250 oldugunu note 3 un 1500 tl ve g2 nin 1200 tl oldugunu hatirlatayim. G3 32 gb 2200 lira 16 gb 2000 lira

  • sizinde söylediginiz gibi marka takintisi :) sony xperia'dan baska telefon simdilik aklimin ucundan bile gecmez :)

  • Her ne kadar şuan Nexus kullansam da telefonda home tuşu olması benim için avantajlı.Bunu daha önce S3 kullandığım için söylüyorum.S5 ile karşılaştırınca ekran S5ten daha büyük fakat sanal tuşlar genel kullanımda bazen sıkıntı yaratabiliyor.Telefon özellikleri bakımından güzel fakat aynı telefonun fullHd modeli olsa onu tercih ederdim.Kafadan 2 sene 2k ekranlı telefonlarla ilgilenmem.Donanımların ve uygulamaların henüz 2k için uygun olmadığını düşünüyorum.

  • Note 3 e tercih ederdim

  • Kesinlikle LG G3 yerine Xperia Z2 tercih ederdim ama tabiki LG G3 de gayet başarılı bir cihaz.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!