This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

LG G4 bugün uluslararası bir etkinlikle tanıtıldı. Londra’daki etkinliğe davetli olan AndroidPIT ekibi de cihazı yerinden inceleme şansı buldu. İşte ilk izlenimler ve LG G4 incelemesi.

android lg g4 official image 02
© LG

LG G4 çıkış tarihi ve fiyatı

LG G4 Haziran başı gibi piyasalarda olacak. Amerika için belirtilen fiyat ise plastik panelli model için 649 dolar, deri sırtlı olan içinse 699 dolar. Cihaz önce Güney Kore’de ardından aynı anda 180 ülkede piyasaya sunulacak. Deri siyah, kahverengi, kırmızı gibi farklı seçeneklerde gelecek. Renklerle ilgili gün geçtikçe daha çok detay geleceği kesin.

lg g4 colors
© LG

LG G4 tasarımı ve malzeme kalitesi

Beklendiği gibi LG G4 hafif bir kavise sahip. Elbette LG G Flex 2 kadar olmasa da yine de elde tutunca iyi bir his verecek kadar kavisli. Deri oldukça iz gösterecek olsa da nasılsa doğalında böyle ve bazıları eskidikçe daha da güzel göründüğünü düşünmekte. 2014 yılında çıkan Moto X de deri kaplamasıyla aynı polemiklere konu olmuştu. Tamamen zevk meselesi. Yine de deri sırt olayının LG G4 için tanınırlık açısından rakiplerinde ayırıcı bir özellik olduğunu belirtmeliyiz.

lg g4 back camera
 © ANDROIDPIT

Plastik versiyon da kulağa geldiği kadar sade ve sıradan değil. Üzerindeki şekil ona iyi bir hava katıyor ve LG’nin G Flex 2 modelinde kullandığı parlak görüntüyü taşımaması da ayrıca hoş olmuş. Materyal kalitesi olarak da ilk bakışta şikayetçi olacak hiçbir şey göze çarpmıyor. Belki ileride daha detaylı incelemelerimiz de daha derine indikçe karşımıza bir şeyler çıkar.

lg g4 back leather black full
© ANDROIDPIT

LG G4 ekranı

5.5 inç QHD (2,560 x 1,440 piksel) IPS LCD ekran Gorilla Glass 3 korumasında. Quantum Dot nano parçacıklar sayesinde renkler oldukça doğal ve parlak. Renklerin her açıda aynı kalması da ayrıca bir artı. Ne yazık ki henüz ekranı doğrudan güneş ışığı altında deneme şansımız olmadı.

LG G4 yazılımı

Cihaz Android 5.1 Lollipop’ta LG UX 4.0 yazılımıyla çalışıyor. Tüm LG uygulamaları Material Design’a adapte edilmiş durumda. Yazılımı incelemek kısa sürede elbette mümkün değil fakat özellikle LG’nin UX 4.0’da büyük yeniliklere gittiği bilinmekte.

lg g4 android lollipop
© ANDROIDPIT

LG G4 pili

3,000 mAh ve çıkabiliyor. Bu gerçekten Galaxy S6 karşısında bir avantaj sağlayacak mı göreceğiz ama çıkabilen pili ile amiral gemileri arasında göze batacağı kesin. Hem pil sorunu yaşamamak hem de istediklerinde pilini değiştirebilmek isteyenler için LG G4 biçilmiş kaftan. Elbette pil ömrünü bir de yeni arayüz ile deneyip değerlendirmek gerek.

lg g4 battery
 © ANDROIDPIT

Teknik Özellikler

Tür: Telefon
Model: H815
Üretici: LG
Boyutlar: 148,9 x 76,7 x 9,8 mm
Ağırlık: 155 gr
Pil kapasitesi: 3000 mAh
Ekran boyutu: 5,5 inç
Ekran teknolojisi: LCD
Ekran: 2560 x 1440 piksel (534 ppi)
Ön kamera: 8 megapiksel
Arka kamera: 16 megapiksel
Flaş: LED
Android sürümü: 5.1 - Lollipop
RAM: 3 GB
Dahili bellek: 32 GB
Çıkarılabilir bellek: microSD
Chipset: Qualcomm Snapdragon 808
Çekirdek sayısı: 6
Maks. saat hızı: 1,8 GHz
Bağlantı: HSPA, LTE, NFC, Bluetooth 4.1

Sonuç olarak;

LG G4 açıkçası başarılı ve komple bir cihaz fakat ilk görünüşte her şeyin önüne geçen deri sırtı oluyor. LG’yi özellikle tasarımda cesur adımlar atma konusundaki kararlılığından ötürü kutlamalıyız. Bunun yanında LG G4, LG G3’ten çok da farklı dersek yanılmış oluruz. Büyük değişiklikler bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilirler şimdiden uyaralım. Cihaz daha çok LG G3’ün başarılı bir şekilde evrimleşmiş hali. Bu haliyle Samsung Galaxy S6 ile tam anlamıyla kapışabilir mi henüz emin olmasak da yine de LG’nin diğer üreticilerin gerisinde kaldığını söylemek haksızlık olur.

 

 

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!