This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

LG G4 neden Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’den daha iyi? İşte 5 fark

LG G4 en sonunda tanıtıldı ve sıcağı sıcağına karşılaştırmalar da başladı. Teknik özellikleri bir yana tüketiciler hangi cihazı neden seçmeliler bizim için daha ilgi çekici bir konu. LG G3’ün mantıklı bir şekilde geliştirilmiş versiyonu olan LG G4 oldukça sağlam bir amiral gemisi ve Samsung Galaxy S6 serisi cihazlardan da bazı noktalarda daha güçlü durumda. İşte bu yönlerden bazıları…

lg g4 vs galaxy s6
© ANDROIDPIT

Ekranın cihaza oranı

Galaxy S6 serisine göre daha büyük olsa da ekranın cihaza oranı LG G4’te yüzde 75.97. Bu oran Galaxy S6 için yüzde 70.48 iken Galaxy S6 Edge için yüzde 71.75. Bu da şu demek oluyor, LG yeni cihazında cihazın alanını Samsung’a göre çok daha iyi kullanmış.

lg g4 samsung galaxy s6 edge front display
© ANDROIDPIT

Genişletilebilir hafıza

Samsung önceki Galaxy serilerinden gelen özelliği olan genişletilebilir hafızayı bırakıp Apple’ın izinden gittiği için çok eleştiri almıştı. Bu konuda Samsung’a kızanlar LG’yi G4’e micro SD girişi koyduğu için şimdiden alkışlayabilirler.

lg g4 samsung galaxy s6 edge side
© ANDROIDPIT

Çıkartılabilir pil

Yine Samsung’un en çok eleştirildiği olaylardan biri pilin artık çıkartılamayacak olmasıydı. Evet, metal kasa için bundan vazgeçtiler ve belki de doğru yaptılar fakat Premium hissin sadece metal ile olmayacağını LG G4 ile gösteriyor. Hem deri hem de çıkartılabilir pil LG G4’ü Galaxy S6 serisi karşısında bir adım öne çıkarıyor.

lg g4 battery
© ANDROIDPIT

Daha güçlü pil

3000 mAh amiral gemisi bir modele yakışabilecek kapasitede bir pil.  LG G4 pil konusunda da Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’in önünde yer alıyor. Eğer LG arayüz optimizasyonu konusunda da yeterli başarıyı gösterirse cihazın pil ömrü gerçekten tatmin edici seviyelere çıkabilir.

Ön kamera

Eğer daha çok piksel daha iyi fotoğraf demekse LG bu alanda da Samsung’u geride bıraktı. Ön kamera tam 8 MP ve selfie severleri çıldırtabilecek düzeyde. Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge 5 MP, fakat yine de kulağa taraflı gelmeyelim, ikisinin de karşılaştırılması gerekiyor. 

lg g4 front
 © ANDROIDPIT

Sizce bu özelliklerden hangiler LG G4'ü Samsung Galaxy S6'dan daha iyi ilan edebilir?

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!