This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
18 Shares 6 comments

LG G4 ve LG G3 karşılaştırması: Abartılacak kadar çok fark var mı?

LG G4 üzerinden ilk incelemeleri gerçekleştirdik ve görüşümüz LG G3’ün başarılı bir şekilde geliştirilmiş versiyonu olduğu yönünde. Peki ortada ne kadar fark var? LG gerçekten arada geçen zamanı iyi kullanmış mı yoksa daha iyisi olabilir miydi? LG G4 ve LG G3’ü karşılaştırdık. Karar sizin…

lg g4 vs g3 androidpit france tony balt
Nereden nereye? © AndroidPIT / LG

LG G4 ve LG G3: Tasarım ve ekran

Önden LG G4 ve LG G3 oldukça benzer görünmekteler. LG G4’te önceki modelin tasarım dili devam ettirilmiş. İkisi de 5.5 inç QHD ekrana ve benzer eğime sahipler fakat LG G4 daha kare ve kenarlarda daha keskin hatlara sahip. Cihazların arkalarıysa oldukça farklı. Tuşlar aynı kalsa da kullanılan malzeme ve özellikle LG G4 deri sırtı iki cihazı oldukça farklı gösteriyor. Renkler konusundaysa LG G4’te kullanılan nano partikül teknolojisi cihazı önceki modelden gerçekten bir adım ileriye taşıyor.

lg g4 g3 back camera
© ANDROIDPIT

LG G4 ve LG G3: Yazılım ve pil

LG G3, LG'nin Optimus kullanıcı arayüzüne sahip ve Android Lollipop sürümüne yükseltilebiliyor. LG G4 ise bildiğimizin ötesinde yeni bir kullanıcı arayüzü olan UX 4.0 ile piyasaya çıkacak. Yeni arayüzü tamamen detaylı bir şekilde inceleyemesek de Google uygulamalarıyla daha uyumlu olduğunu biliyoruz. LG aynı zamanda Event Pocket ve Smart Notice gibi faydalı ve yeni özellikleri de LG G4’te cihazında kullanarak yazılımı konusunda oldukça iddialı olduğunu gösteriyor.

Pil konusundaysa LG cihazların 3,000 mAh kapasiteli pil ile gelmesine alışığız fakat yazılımdaki optimizasyonlar sonrasında LG’nin basın toplantısında vurgulanan bir gerçek LG G4’ün LG G3’e göre yüzde yirmi daha uzun pil ömrüne sahip olacağı.

Teknik Özellikler Karşılaştırması

  LG G4 LG G3
Model: H815 D855
Üretici: LG LG
Boyutlar: 148,9 x 76,7 x 9,8 mm 146,3 x 74,6 x 8,9 mm
Ağırlık: 155 gr 149 gr
Pil kapasitesi: 3000 mAh 3000 mAh
Ekran boyutu: 5,5 inç 5,5 inç
Ekran teknolojisi: LCD LCD
Ekran: 2560 x 1440 piksel (534 ppi) 2560 x 1440 piksel (534 ppi)
Ön kamera: 8 megapiksel 2,1 megapiksel
Arka kamera: 16 megapiksel 13 megapiksel
Flaş: LED LED
Android sürümü: 5.1 - Lollipop 5.0 - Lollipop
RAM: 3 GB 3 GB
2 GB
Dahili bellek: 32 GB 32 GB
16 GB
Çıkarılabilir bellek: microSD microSD
Chipset: Qualcomm Snapdragon 808 Qualcomm Snapdragon 801
Çekirdek sayısı: 6 4
Maks. saat hızı: 1,8 GHz 2,5 GHz
Bağlantı: HSPA, LTE, NFC, Bluetooth 4.1 HSPA, LTE, NFC, Bluetooth 4.0

Yeni kullanıcı arayüzü, geliştirilmiş ve optimize edilmiş özellikler ve daha güçlü bir işlemciye sahip LG G3 düşünün, ona bir de deri, şık bir kılıf giydirin. Ekran aynı, daha iyi bir pil ömrü. Kısaca LG aradaki zamanı iyi kullanmış, tasarım açısından da cesur adımlar atmış ama kesinlikle iki cihaz arasında da dağlar kadar fark yok.

6 comments

Yeni yorum yaz:
 • Nokia ve 4s kullandıktan sonra Sony bende hayal kırıklığı oldu.Z2 yi alırken Z2 olarak değil sony olarak tercih etmiştim./ama yanıldım bu başka bir tecrübe oldu/ elde taşırken kaba çerçevesi ve manyetik şarj yatağının elimi rahatsız etmesi sebebiyle /cepte taşımak zor/ sıkıntı vermeye başladı halbuki diğer firmalar örneğin iphone 6 da kenarlar tam yuvarlatılmış ve kesintisiz devam eden ekranıyla diğer bir firmanın g3 de ön panele doğru incelen kavisli arka kısım tasarımıyla kullanıcıya büyük bir rahatlık ve konfor yaşattığını farkettim dahası g3 çok hafif ve elde taşırken ve kullanırken rahat geldi.Yüksek ekran oranıyla çerçeve yok gibi sadece ekrana bakıyorsunuz -g4 de ön çerçevenin alt kısmı sadece siyah olması g3 deki şıklığı bozmuş-
  G3 'ün z2 ile aynı boyutlara 5,5 inch ekranı sığdırdığına göre neden sony de daha küçük ekranı kocaman çeçeveyle taşımaya zorluyor anlayamıyorun birde htc örneği var ortada onlarda bunu başarmış demekki markaya kanmamak gerekiyormuş.
  Z2 de yaşadığım servis rezaletinden sonra artık ithal cihaz almaya yurt içi kazıklanmamaya karar verdim yıllardır öcü gibi korkutulan ithal cihaz sendromundan bu servis olayıyla kurtuldum.önce daha önce bildiğim n11 e odaklandım en olumlu yorum alan ama en uygun fiyatlı ithalatçıyı ve en sağlam servisi tesbit ettim servisle kısa bir ön görüşmem sonunda siparişi verdim şu an yaklaşık 350-400 tl karlı bir alışveriş yapmış oldum en son şunu söyleyeyim ister distribütör ister ithal alın muhatabınz servistir kullanınıcı hatası hiçbir yerde affedilmez veya ithalatçıdan aldığınız kaka görülmez muamele aynı bunu aştıktan sonra en olumlu servisi veren ithalatçıdan gönül rahatlığıyla alabilirsiniz büyük marka ve yurtiçi mağaza sendromunu aşın derim.

 • Malesef G4 bekleneni veremedi ve G3 yanında sönük kaldı, işlemci performansı olarak G3 ile 41.809 u gördüm android 5 ile sıkıntılar aşılmış diyebilirim cihazım 504K sea serisi G4 ü beklemenin faydası android 5 yüklü ileri seri elde etmem oldu.Cihaz oyunlarda ve internette önceki telefonum Z2 kadar ısınıyor artık.G4 ünde 42 derece olabildiği testlerde görülüyor.G3 Kamera olarak hiçbir incelemede olumsuz yorum almadı gayet güzel ve yeterli.Şıklık olarak G3 ün yanında sönük kalıyor 1.250 ithal delta garantili mevcutken G4 le aynı 2.200 lira fiyata bile olsa G4 tercih etmezdim.Köşeli görünüm ile şekli ve ekran çerçeve oranı bozuldu.
  Ram kullanımı düzeltildi 1,5-1,7 boş ram görebiliyorum.Kullanan arkadaşlara tavsiyem android cihazlara yük olan kendini otomatik çalıştıran uygulamaları bulun ve ayıklayın Lg3 sağlık, tips, öneriler, google haritalar, gazetelik vs. sistemden kaldırdım.google haritalar yerine yandex daha kullanışlı ve durdurduğunuzda otomatik başlatmıyor pil kazancı için uygulamalar sekmesinde arada bir kullandığım uygulamaları durdurmak veya google gazetelik gibi hiç kullanmadığım asalak pil sömürücü uygulamaları devre dışı bırakarak çözdüm.

  • Can C. 05.Haz.2015 Link to comment

   Farkları gerçekten çok iyi sıralamışsınız. Ben de aslında Sony'den LG'ye geçen birini gözlemlerini merak etmişimdir. Hatta vaktiniz olduğunda tamamen kişisel gözlemlerinizi yazın biz de yer verelim sitemizde, keyifli olabilir.

 • Derisi hakiki deri mi?

 • Tek artısı kamera olmuş sanırım

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!