This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

LG, Huawei ve ZTE'den Galaxy Note 2'ye Rakip Telefonlar

Amerika'nın kumarhaneleriyle ünlü şehri Las Vegas dünyanın en önemli teknoloji fuarlarından CES'e ev sahipliği yapmak için gün sayıyor. 2013 yılının ilk büyük teknoloji etkinliği olacak CES Fuarı'nda dünyanın önde gelen akıllı telefon üreticileri LG, Huwei ve ZTE'nin iddialı ürünleriyle çıkarma yapması bekleniyor. Firmaların ürünlerinde en dikkat çekici özellik ise hepsinin dev ekranlarıyla Galaxy Note 2'ye meydan okuyor oluşu.

(c) CES

LG'nin Bombası Optimus G2

Yeni nesil Nexus telefonu üretme şerefine sahip olan LG, hemşerisi Samsung'un çok tutulan telefonu Galaxy Note 2'yi hedef alan dev ekranlı telefonu Optimus G2'yi tanıtabilir.


LG'nin dev ekranlı muhtemel yeni telefonu: Optimus G2
 

Yeni Optimus G2'nin 5.5 inçlik ekranının Full HD görüntü kalitesine, Qualcomm Snapdragon S4 işlemcisinin 2 GHz hız ve dört çekirdeğe sahip olacağı söyleniyor. 

Huawei'den iki yeni telefon: Ascend D2 ve Ascend Mate

Unwired View isimli yayın organının Google+ hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile ulaştığımız fotoğrafı ve de teknik özelliklerine aşağıda göz atabilirsiniz.


Huawei Ascend D2'nin muhtemel görünümü

Aşağıda liste halinde halinde görebileceğiniz bu özelliklere ek olarak Çin kaynaklı haberlere göre Huawei bu iddialı akıllı telefonunu önümüzdeki hafta Las Vegas'ta yapılacak olan CES (Consumer Electronics Show) Fuarı'nda tanıtıyor olacak. Galaxy Note 2'nin en ciddi rakiplerinden olması beklenen Huawei Ascend D2'nin muhtemel teknik özellikleri ise şu şekilde:

  • 5 inçlik, 1080 p görüntüleme gücüne sahip Full HD ekran
  • 1.5 GHz'lik quad-core (dört çekirdekli) işlemci
  • 13 megapiksellik arka yüz kamerası / 1.3 megapiksellik ön yüz kamerası
  • 3000 mAh pil gücü
  • Android 4.1 (Jelly Bean) mobil işletim sistemi

Yine ciddi kaynaklar üzerinde yer alan söylentilere göre Huawei CES Fuarında Ascend Mate isimli 6.1 inç ekran büyüklüğüne sahip dev ekranlı bir telefonu çıkartarak tabletimsi telefonlara verilen ad olan 'Phablet' piyasasında yeni bir sayfa açacak.

ZTE'den ultra ince Grand S

Çinli teknoloji firması ZTE'nin CES fuarındaki bombasının ise 5 inç ekrana sahip olan, 6.9 mm inceliği ve de 13 megapiksellik kamera söylentileriyle öne çıkan Grand S modeli olacak. 


Gizchina.com üzerinde yer alan ZTE Grand S'e ait olduğu iddia edilen fotoğraf

ZTE'nin Grand S modelinin 1920 x 1080 p görüntüleme gücü ve de dört çekirdekli işlemciye sahip olması bekleniyor. 

 

Fotoğraf hakları: Unwiredview.com, Gizchina.com

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!