This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

LG'den fit kalmak isteyenlere akıllı bileklik: Lifeband Touch

Güney Koreli teknoloji devi LG, ABD'de devam etmekte olan CES teknoloji fuarında yeni ürünü LG Lifeband Touch'ı görücüye çıkardı. Yeni nesil akıllı ve giyilebilir cihazlar kategorisinde yer alan cihaz düşük enerji tüketimli Bluetooth v4.0 ile Android ya da iOS cihazınızla bağlantı kurabilen bir sağlık ve fitness izleme cihazı olarak düşünülmüş. Cihaz hareketlerinizi (attığınız adım sayısı gibi), kalori tüketiminizi, kalp atış hızınızı ve kat ettiğiniz mesafeyi tespit etme özelliğine sahip. Bu bilgiler daha sonra telefonunuzdaki ilgili uygulama üzerinden görüntülenebiliyor. LG bununla birlikte Heart Rate Earphones adlı cihazını da tanıttı. Cihazların kısa süre içinde satışa sunulması bekleniyor. 

LG lifeband touch promo
LG'nin CES tanıtımından bir görüntü. / © LG

Lifeband Touch'la birlikte tanıtılan Heart Rate Earphone / Kalp Atışı Kulaklığı ise kalp atışlarınızı ölçmeye yarayan bir çeiit kulaklık. Heart Rate Earphone optik sensörlerl aracılığıyla kulağınızdaki kan dolaşımını ölçüyor ve bu bilgiyi hem cihaza, hem onun bağlı olduğu telefon uygulamasına gönderiyor. Bunun yanısıra Touchband üzerinden gelen aramalarını görüntülemeniz, çalacağınız müzikleri belirlemeniz de mümkün. 

Aslında tam bir akıllı kol saati olmayan Lifeband Touch, günlük kullanımdan ziyade tamamıyla spor yapmayı sevenler için, onlar düşünülerek tasarlanmış bir cihaz. Cihazın su geçirmez olduğunu ve renkli LED ekrana sahip olduğunu da hatırlatalım. 

Akıllı bileklik olarak nitlendirilebilecek olan Lifeband Touch'ın fiyatıe ve Avrupa'da ne zaman satışa sunulacağıyla ilgili olarak şirket henüz kesin bir bilgi vermiş değil. 

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!