This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

LG Optimus L9 II kızılötesi verici ve çift kamera ile geliyor!

LG’nin Optimus L9 II adlı modelinin piyasaya çıkışı, bu hafta başında sızan görüntülerin ardından resmiyet kazandı. Güney Koreli teknoloji devi LG, Optimus L9’un halefini Hollanda’da resmen ilan ederken, cihazın satış fiyatıyla ilgili ayrıntılar henüz açıklanmış değil. Lansmanın ilk haberini geçen Hollandalı site, cihazın Ekim ayında piyasaya çıkacağını bildirdi.

lg l9 s3
Lansmanı geçen yıl yapılan LG Optimus L9. / © AndroidPIT

 

LG Optimus L9 II, 4.7 inç True HD IPS ekran ve 1.4GHz çift-çekirdek işlemci ile gelecek. Telefonlar için uzaktan kumanda fonksiyonunu olanaklı kılan Quick-Remote özelliği için bir kızılötesi vericisi olan cihaz, 2150mAh batarya gücüne sahip. Herhangi bir fiziksel buton içermeyen LG Optimus L9 II’nin ön panelinde, Geri, Ana Ekran ve Ayarlar ekranlarının ardında üç kapasitatif buton bulunacak.  

1.3 ve 8 megapiksellik çift kamera

Haberi geçen Hollandalı site, şirketin, başka pazarlar için daha önce lansmanları yapılmış olan LG Optimus L4 II ve LG Optimus L1 II modellerinin Hollanda pazarı lansmanlarını yaptığını da belirtti. Bununla birlikte, LG Optimus L9 II’nin kamera, hafıza, RAM ve kullanılan chipset özelliklerine ilişkin herhangi bir ayrıntı henüz ilan edilmiş değil. Daha önce sızan spesifikasyonlar ışığında, Optimus L9 II’nin genişletilebilir bir 8GB dahili belleğe ve 1 GB sistem RAM’ine sahip olacağı düşünülüyor. Yine, spekülasyonlara göre, cihazda, art alan sensör aydınlatmalı (BSI - backside sensor illumination), 8 megapiksel bir arka kamera ile 1.3 megapiksellik bir ön cephe kamerası bulunacak. Söylentiler, Optimus L9 II’nin Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi ile geleceği yönünde.

LG, akıllı telefonlar için Optimus L serilerinin yeni modellerini bir süredir piyasaya sürmekteydi; LG Optimus L3 II, LG Optimus L5 II ve LG Optimus L7 II halihazırda resmiyet kazanmış durumda. LG Optimus L9 II’nin lansmanı ile birlikte, L serisi cihazların ikinci nesline geçiş tamamlanmış olacak.

Teknik spesifikasyonlar

Ekran 4,7 inç TRue-HD IPS 720p
İşlemci 1,4 GHz çift çekirdek
Pil 2150 mAh
RAM 1 GB
Dahili hafıza 8 GB ve microSD
Kameralar 8 megapiksel (arka), 1,3 megapiksel (ön)
İşletim Sistemi Android 4.1.2 Jelly Bean
Bağlantı 3G
LG Optimus L9 II
LG Optimus L9 II / © The Unlockr

 

Vasıtasıyla Android Authority Kaynak: Gsmpedia

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!