This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

LG piksel yoğunluğunda çığır açıyor

Özellikle akıllı telefon ekranları konusunda iddialı olan Güney Koreli teknoloji devi LG, piksel yoğunluğu açısından piyasanın en iyi akıllı telefon ekranını tanıttı. 

LGD QHD Panel 11
İşte LG'nin yeni ekranı. / © LG

Akıllı telefon sektöründe her marka, diğerlerinin zayıf olduğu alanlarda öne çıkmaya çalışırken LG de son zamanlarda özellikle ekran teknolojisine yaptığı yatırım ve bu alandaki inovasyonlarıyla öne çıkmaya başladı. Geçtiğimiz Ocak ayında 5.5 inç büyüklüğünde ve 1920 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip bir paneli tanıtarak bu alanda çığır açacağını gösteren LG, şimdi çıtayı biraz daha yükseğe çıkardı. 

LG'nin bugün tanıttığı yeni paneli yine 5.5 inç büyüklüğünde olmasına rağmen, 2560 x 1440 gibi piyasada benzeri olmayan bir piksel yoğunluğuna sahip. 1.21 milimetre inceliğindeki bu yeni panel, üretici şirkete bakılırsa piyasanın en yoğun pikselli ve aynı zamanda en ince akıllı telefon ekranı olacak. 

lg2
© LG

Ayrıca Quad HD çözünürlük özelliği sayesinde, bu yeni ekran, 720 piksellik bir panele oranla dört kat daha fazla piksele sahip olacak. Ayrıca 538 ppi ayarındaki ekran yoğunluğu ve 430 nit'lik parlaklık da konuya hakim olanların başını döndürmeye yetecek cinsten rakamlar. Söz konusu ekranın LG'nin üreteceği telefonlara ne zaman entegre edileceğiyle ilgili net bir takvim bulunmuyor olsa da, üreticiler arasında piksel yoğunluğu yarışının devam edeceği gün gibi ortada. 

Kaynak: The Verge

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!