This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 3 comments

[MWC] LG'den Dünyanın En Küçük Kablosuz Şarj Aleti

Bildiğiniz üzere MWCde sadece akıllı telefon ve tabletler tanıtılmıyor. Bu kongre mobil teknoloji için önemli diğer ürünler ve aksesuarları da içeriyor. Yeni yeni kullanılmaya başlanan kablosuz şarj teknolojisi de bunlardan biri. LG bu noktada büyük bir adım attı ve dünyanın en küçük kablosuz şarj aletini tanıttı. Kongreden çektiğimiz fotoğraf ve detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Alttaki resimde de gördüğünüz model kodu WCP-300 olan şarj aletinin çapı sadece 6.9 cm genişliğinde. 6.9 cm'yi gözünüzde canlandıramadıysanız (ki ben canlandıramadım ve "online cetvel" sitesinden uzunluğuna tekrar baktım) bu uzunluk "bir tükenmez kalemin" boyundan daha kısa.

 • Soru: Peki şarj aletinin küçük olması ne işimize yarayacak? Cevap: Tabii ki taşınmasını kolaylaştıracak.
 • Soru: Ufak olduğundan gücü az olabilir ve daha uzun sürede şarj edebilir mi? Cevap: Hayır, elektromanyetik teknolojiyle etkili bir şarj tecrübesi yaşayacaksınız.
 • Soru: Hangi cihazlarda kullanılabiliyor? Cevap: Bu teknolojiye sahip her cihazda kullanılabiliyor. Örneğin Nexus 4, Optimus G Pro, Vu II ve LTE II.
 • Soru: Ne zaman, Nerde ve Kaç Paraya çıkacak? Cevap: İlk olarak bu hafta Güney Kore'de yaklaşık 60 Euro (yaklaşık 140 TL).
 • Soru: Satın almaya değer mi? Cevap: Kesinlikle düşünmeye değer fakat kafamda beliren bir soru işareti eğer cihazlarımızı sürekli bu şekilde yarım şarj edersek (ki eminim böyle bir şarj aleti olursa mutlaka yarım şarj etmeye alışacağız, tam dolmasını beklemeyeceğiz) pili değiştirilemeyen cihazlarda bir sorun olmaz mı? İkincisi 60 Euro'luk fiyat diğer şarj aletlerinin piyasaya girmesiyle mutlaka düşer. Beklemeye değer.


MWC'den: LG Optimus G Pro kablosuz şarj oluyor.

Siz kablosuz şarj aletleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de benim gibi ileride kablolu şarj aletlerinin yerini kablosuzların alacağını mı düşünüyorsunuz?

(Fotoğraf hakları: LG)

Kaynak: LG (Korece)

3 comments

Yeni yorum yaz:
 • Araz 26.Şub.2013 Link to comment

  Yanitiniz icin tesekkur ederim. İnsallah, yedek bataryaya da yerlestirirler bi gun.

 • Ooo çok iyi bir soru sormuşsun Araz hiç aklıma gelmemişti. Biraz internete baktım fakat gözüme dediğin soruyla ilgili bir şey çarpmadı. Fakat şöyle söyleyebilirim, Nexus 4'un kasa tek parça. Yani pili çıkartamıyorsun. Optimus G Pro'da değiştirilebilen pil var. Şimdi Optimus G Pro örneğinden senin soruna şöyle yanıt veriyorum :): Yukarıdaki resimde Optimus G Pro'nun kablosuz şarj halini görüyorsun - ekranda kablosuz şarjda olduğu yazıyor. Yani cihazın şarjı algılaması gerek. Demek ki çipler telefonun içinde, pillerde değil (Çok büyük ihtimalle diyelim :) %100 emin değilim).

 • Araz 26.Şub.2013 Link to comment

  Gokhan bry, kablosuz sarj yapmak icin gereken çip telefona mı yerlestiriliyor, bataryaya mı? Yanı yedek bataryayi direk sarj aletinin uzerine koyup sarj etmek mumkun degil mi?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!