This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Güney Koreli teknoloji şirketi LG'nin yeni cihazı G2, Nexus 4'ü andıran ama ondan daha ince bir telefon olarak dikkat çekiyor. Yaklaşık bir ay sonra resmi olarak tanıtılacak olan cihazın çok sayıda fotoğraf ve videosu şimdiden Internet'e sızmış durumda. İlk bakışta, beklendiği üzere ses düğmelerinin cihazın arkasında olduğu ve LG'nin tıpkı Nexus 4'te olduğu gibi ekran üzeri butonlarına ağırlık verdiği görülüyor. 

LG G2 9
Sızan fotoğraflarda LG G2'nin açma/kapama ve ses düğmeleri cihazın arkasında yer alıyor. © Engadget

Uzakdoğu'nun teknoloji devlerinden LG, yeni cihazı G2'yi Ağustos ayında New York'ta yapacağı bir tanıtım töreniyle görücüye çıkaracak, ancak daha şimdiden cihazla ilgili en önemli ayrıntılar basına sızmış durumda ve tüketiciler herhangi bir sürprizle karşılaşmayacak. 

LG G2 6
LG G2, Nexus 4'te olduğu gibi ekran üzeri butonlara ağırlık vermiş görünüyor. / © Engadget

Dünyaca ünlü teknoloji sitesi Engadget'ın adı açıklanmayan bir kaynaktan elde ettiği fotoğraflara bakılırsa, LG'nin yeni modeli hakkında şu ana kadar çıkan dedikodular doğru görünüyor. Yeni cihazın donanım butonları gerçekten de telefonun arka yüzünde bulunuyor. Resimlerde telefonun arkasında iki adet ses butonu ile aralarındaki açma/kapama düğmesini görmek mümkün. Engadget'a göre cihazın ekranı 5,2 inç büyüklüğünde ve fotoğraflardan ekran çerçevesinin tıpkı Galaxy S4'te olduğu gibi çok dar olduğu açıkça görülebiliyor. Ayrıca tıpkı Nexus 4'teki gibi ekran üstü butonlara ağırlık verildiği de görülüyor.

G2'nin teknik özellikleri konusunda henüz şirketten resmi bir açıklama yapılmamış olsa da beklenen özellikler şu şekilde: 

Ekran: 5,2 İnç, 1080p
Kamera:  13 MP
İşlemci: Snapdragon 800, 2,3 GHz
Sistem RAM'i: 2/3 GB RAM
İşletim Sistemi: Android 4.2.2


Video için tıklayın

Eğer yukarıda sıralanan özellikler doğruysa, G2'nin üst sınıf akıllı telefon segmentindeki diğer cihazlara ciddi bir rakip olacağını şimdiden söyleyebiliriz. G2'nin performansını belirleyecek olan etkenlerden biri ise muhakkak tasarımı olacaktır. Ana butonları arkasında bulunan bir telefon herkesin hoiuna gitmeyebileceği gibi, beklenmedik bir hit de olabilir. 

Kaynak: Engadget

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!