This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 1 Comment

Lig TV'nin Android Uygulaması 1 Milyon Sınırını Geçti

Mobil cihazlara erken uyum sağlayan kuruluşlardan biri olan Lig TV'nin Android uygulamasını 6 ayda 1 milyon kişiye ulaşarak spor kategorisindeki en popüler Türkçe içerikli uygulama oldu.

lig tv android uygulama infografik2
Lig TV tarafından hazırlanan infografik oldukça çarpıcı bilgiler içeriyor / © Lİg TV

Türkiye'de Spor Toto Süper Lig'in yayın haklarını elinde tutan Lig TV, web ve mobil uygulamalara da büyük önem verdiğini, resmi internet sitesinden yayınlanan bir infografikle bir kez daha gösterdi.

Lig TV'nin Android uygulamasını indiren kişi sayısının 1 milyonu aşması üzerine hazırlanan infografiğe göre, piyasaya çıktıktan üç ay sonra 500 bin kullanıcıya ulaşan uygulama, 6 ay içerisinde 1 milyon kişi tarafından indirilerek Türkiye'deki en popüler Türkçe içerikli uygulamalar arasına girdi.

Ezici Samsung üstünlüğü

Lig TV'nin hazırladığı istatistikler Türkiye'deki Android kullanıcısı futbolseverlerin tercihleri hakkında ilginç ipuçları sunuyor. Örneğin uygulamanın indirildiği cihazların markalarına bakıldığında, Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un ezici üstünlüğü görülüyor. Lig TV Android uygulamasını indiren kullanıcıların % 72'sinde Samsung marka bir cihaz bulunurken, ikinci sırada yaklaşık % 8'le Sony bulunurken, HTC de % 6,4'lük payıyla üçüncü sırada.

Lig TV uygulamasının en çok indirildiği cihazlarda da Samsung'un müthiş üstünlüğü devam ediyor. Öyle ki en çok yükleyen 5 cihazın da markası Samsung. İlk sırada Galaxy S3 bulunurken, onu sırasıyla Galaxy S2, Galaxy Note II, Galaxy Ace ve Galaxy W modelleri takip ediyor.

Yine aynı kaynaktan derlenen bir başka ilginç bilgi de dünya çapındaki Android üstünlüğüne rağmen, Türkiye'de, en azından Lig TV kullanıcıları arasında iPhone'un halen daha popüler olduğu gerçeği. Lig TV'nin Android uygulaması 1.087.697 indirilme sayısına ulaşırken, iPhone uygulaması 1.190.141 indirilme ile onun önünde bulunuyor. Ki Android için verilen rakama tabletler dahil olmasına rağmen, iPhone için verilen rakam Apple'ın tableti iPad dahil değil.

Lig TV Android uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: Lig TV

1 Comment

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!