This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Dokunmatik ekranlar Puzzle oyunlarının oynanabilmesi için mükemmel bir altyapı sunuyorlar. Bugünkü testimizde sizlere tanıtacağımız Linderdaum Puzzle HD isimli uygulama da zevkli bulmaca oyunları içerisinde özel bir yere sahip olanlardan. Detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
3.0.4 3.3.6

Özellikler & Kullanım

Test Cihazları
Samsung Galaxy Nexus
Android Sürümü: 4.2.1
Root: Evet
Modifikasyonlar: Cyanogenmod 10.1 Nightly 3, TouchWiz 5.0 Theme/Design


Samsung Galaxy Tab 10.1
Android Sürümü: 4.0.4
Root: Evet
Modifikasyon: Yok


Uygulama Detayları

Android sürümü: 2.2 ve üzeri
Apps2SD: Auf beiden Geräten nicht feststellbar
Yükleme sonrası kapladığı alan: Yaklaşık 38 MB
Ice Cream Sandwich ve Jellybean optimizasyonu: Var

İzinler
Ağ iletişimi
Hafıza
Sistem-Araçları: Masaüstü görüntüsü sabitlemesi
Donanım denetimleri: Foto yükleme


İzimler Hakkındaki Genel Görüş
Herhangi bir soruna rastlanmadı

Aslına bakarsanız ben çok da Puzzle meraklısı bir kullanıcı değilim. Fakat Android işletim sistemli bir tablet bilgisayar kullanıcısı olarak bulmaca uygulamalarının tabletlerde ne kadar yüksek bir oynanabilirliğe sahip olduğunun da farkındayım. Linderdaum Puzzle HD uygulamasını diğerlerinden farklı kılan önemli bir özellik bu Puzzle uygulamasında oyunun kendi hafızasında yer alan bulmacalara kendi fotoğraflarınızı da ekleyebilecek oluşunuz. Temelinde bir görsel imajın karıştırılmış halinden hareketle kesik parçaları bir araya getirerek orijinal imajı oluşturmaya çalıştığınız Linderadum Puzzle HD uygulamasına Flickr ve Picasa da dahil olmak üzere bir çok kaynaktan fotoğraf yükleyebiliyorsunuz. Bu uygulamayı Android atlası içerisinde yer alan diğer benzer Puzzle uygulamarından değişik kılan olgu sadece kendi Puzzle malzemenizi kendinizin veriyor olması değil, bunun yanında ayrıca çözeceğiniz bulmacanın kaç parçaya sahip olacağı, bulmacanın çözümü esnasında işinize yarayacak olan boşluğun nereye konumlandırılacağı gibi içeriksel işlemler üzerinde de kullanıcısına ötam bir kontrol sağlaması.Uygulama kullanıcıları tüm saydıklarımıza ilaveten ayrıca oyunun zorluk seviyesini de kendileri belirleme imkanına sahipler. Bu arada uygulamanın 3x3 inçlik ekranlardan 12x22 inçlik ekran aralığında tüm cihazlarda çalışabildiğine dikkat çekmek istiyorum. 

Uygulamada bulmacaları çözerken arka fonda kullanılan müzik her ne kadar yüksek bir çeşitlilik sunmasa ve bu anlamda kısıtlı olsa da insanı rahatlatmaya yetiyor. Linder thumb Puzzle HD'nin kullanıcılarına sunduğu güzel seçeneklerden bir tanesi de bulmacayı çözerken imaj üzerinde yer alan sınır çizgilerinin isteğe göre kaldırılarak zorluk seviyesinin arttırılabilmesi.Uygulamanın kullanımında ''geri'' tuşu Linder thumb Puzzle HD'nin sunduğu fonksiyonlara ulaşımı sağlıyor. Zorluk seviyesinin değiştirilmesi, çözüm önerileri ve tam çözüm seçeneklerine ilavaten uygulama içerisinde yer olan yüzlerce hoş resmin Android cihazınıza duvar kağıdı görüntüsü olarak atılması bu fonksiyonlar içerisinde öne çıkanlardan. 

Sonuç 

Linder thumb Puzzle HD uygulaması başında kolaylıkla saatler geçirebileceğiniz, Android atlası içerisinde yer alan Puzzle oyunları içerisinde her anlamda farklı bir uygulama olarak öne çıkıyor.

Ekran & Kontroller

Linderdaum Puzzle HD görüntü anlamında gerçekten çok iyi iş çıkarıyor. Uygulama içerisinde aktarılan imajların kendiliğinden ekran boyutuna göre optimize oluyor oluşu benim uygulamayı görüntü anlamında değerlendirirken en pratik bulduğum noktalardan bir tanesi. Böylece kullanıcılar fotoğraflara çok daha iyi odaklanma şansına sahip oluyorlar. Bu durum her ne kadar içerisinde 100'den fazla imaj olan 3 boyutlu fotoğraflarda değişebiliyor olsa da yine de genel yargıyı pek değiştirmiyor. 

Hız & İstikrar

Linderdaum Puzzle HD uygulamasının çalışması esnasında herhangi bir takılma ya da tekleme sıkıntısına rastlamadım. Oyun içerisinde yer alan bir kaç animasyonun geçişleri arasındaki ufak tefek donmaların dışında oyun her iki test cihazında da yüksek bir performans sergiledi. Özellikle Galaxy Tab 10.1 üzerindeki performans gerçekten çok yüksekti

 

Fiyat/Performans Oranı

 Linderdaum Puzzle HD uygulaması AndroidPIT App Center üzerinden 2.74 EUR'ya indirilebilir. Bu arada oyunun HD sürümü olmayan Linderadum Puzzle isimli bir bir uygulamanın ücretsiz olarak indirilebileceğini de hatırlatmak isterim.

 

Ekran Görüntüleri:

Linderdaum Puzzle HD Linderdaum Puzzle HD Linderdaum Puzzle HD Linderdaum Puzzle HD

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!