This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

  Bugünün uygulamasını test ederken, bir kez daha, insanın bilinçaltının ne kadar etkili ve aktif çalıştığını fark ettim. Eğer rast geldiyseniz, son zamanlarda facebook ve diğer sosyal medya ağlarında, bir tarafında çeşitli ağaçlardan yaprak resimleri, diğer tarafında ise bazı markalara ait logolar bulunan resimler dönüyor. Amacı logoların ve yaprakların tanınırlığını test etmek olan uygulamanın sonuçları gösteriyor ki, insanlar şirket logolarını daha kolay tanıyorlar. Görünen o ki bizim neslimiz botanik bilgisinden etrafta sıkça rastlayabileceğimiz ağaçlara ait yaprakları bile tanıyamayacak kadar uzaklaşmış.


Her neyse, bu sayede ne kadar az markanın logosunu bildiğimi anladım. Daha sonra Logos Quiz uygulamasını indirmeye karar verdim ve pazarlamaya doymuş beynimi derinlemesine bir teste tabi tuttum. Ayrıntıları aşağıda bulabilirsiniz!

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.9.3 29_8_14

Özellikler & Kullanım

Uygulamayı çalıştırınca karşınıza “Online Contest“, “New Game”, “High Scores” veya “Get Free Hints” seçenekleri çıkacak. “New Game” seçeneği ile faklı seviyelere ulaşabilirsiniz. Her seviyede amacınız belli bir miktar logoyu doğru bir şekilde tahmin etmek. Bunu başardığınız zaman bir sonraki seviyeye geçmeye hak kazanırsınız. Her seviyede 80 adet logo bulunuyor. Logolardan birine tıklayarak onu büyütebilirsiniz, tahmininizi ise cevap kutusuna yazmalısınız. Eğer vereceğiniz cevap konusunda emin değilseniz, üç adet ipucu isteyebiliyorsunuz. Tabi öncelikle ipuçlarını etkin hale getirmeniz gerekiyor.
Uygulamada spor kulüpleri, program ve şirket logoları gibi her tür alanlardan logolar kullanılmaya çalışılmış. Başka bir deyişle, oldukça kapsamlı logo kümesi ile program, çok geniş bir yelpazeden kullanıcı kitlesine hitap edebiliyor.
Gerçek rakiplere karşı oynadığınız çevrim içi yarışmalar da iyi bir eğlence alternatifi olabilir. Amacınız kısıtlı zaman içerisinde beş adet logoyu en hızlı şekilde tahmin edebilmek.

Uygulamada ‘swarm’ tabanlı bir skor tablosu kullanılıyor. Puanınızı diğer oyuncularla karşılaştırabilmek için sisteme giriş yapmanız gerekiyor.

Ücretsiz ipuçları alabilmenin yolu uygulamayı puanlamak, Facebook’ta beğenmek ve başka uygulamalar indirmekten geçiyor.

Özetle:


Logos Quiz fikrini ve uygulamasını sevdim. Logoları tahmin etmeyi kolaylaştırmak için verilen ipuçları genelde ait olduğu oluşum hakkındaki bilgilerden oluşuyor. İçeriğinde daha çok Amerikalı markalar ve spor kulüpleri mevcut, dolayısıyla Amerika kökenli olmayan kullanıcılar için soruların biraz daha zor olacağını tahmin edebiliriz. Şu anda programda 400 logo yüklü durumda.

 

Ekran & Kontroller

Logos Quiz’in tasarımı oldukça basit ve anlaşılır. Simgeler fazla küçük üstelik programı yüksek çözünürlüğü olan bir Galaxy Nexus telefonda test ettiğimize dikkatinizi çekeriz. Eğer geliştiriciler yakın gelecekte bu konuya el atıp simgeleri büyütebilirlerse çok daha iyi olacak.

Programın tabletler için özel bir tasarımı bulunmuyor.
 

Hız & İstikrar

Logos Quiz oldukça güvenilir bir program, testler sırasında bir kere bile çökmedi. Ancak, logolar arasında dolaşmak oldukça yavaş. Sevgili geliştiriciler lütfen bu konuya da el atsınlar.

Fiyat/Performans Oranı

 Logos Quiz Google Play’den indirilebilen ücretsiz bir uygulama. Reklamlar her yerde görüntüleniyor ancak bunlar beni hiç rahatsız etmedi.

Ekran Görüntüleri:

Logos Quiz - Hangi Marka? Logos Quiz - Hangi Marka? Logos Quiz - Hangi Marka? Logos Quiz - Hangi Marka? Logos Quiz - Hangi Marka?
2 Shares

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!