This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares 3 comments

Lumia 920 Satışları Çok İyi Gidiyor

Nokia'nın son umudu olan üst seviye telefonu Lumia 920 bir haftadan uzun bir süredir satışta ve satışları şaşırtıcı bir şekilde iyi gidiyor. Şirket ve birlikte çalıştığı distrübitörler cihazın kaç adet satıldığını paylaşmasa da (!) cihazın Windows işletim sistemiyle çalıştığını ve iOS ve Android gibi çok büyük rakipleri olduğunu göz önünde bulundurursak şirket adına umut verici bir başarı. Peki cihaz dünyanın nerelerinde bu ilk hafta başarısını sağladı, gelin bunun cevabını haberimizde birlikte görelim.

(c) Nokia

Sorunun yanııtı basit: Cihaz, Asya dışında hemen hemen dünyanın her yerinde (Orta Doğu da dahil) yok satıyor. Fakat ardında da soru işaretleri bırakmıyor değil çünkü şirket resmi satış rakamlarını henüz paylaşmış değil. Bazıları, şirketin ve birlikte çalıştığı distrübitörlerin satış kanallarına kasıtlı olarak az sayıda ürün göndererek marketlerde cihazın "tükendi" denmesini sağladığını düşünüyor. Fakat ne olursa olsun Avusturalya'dan tutun da Arap Emirlikleri'ne kadar her yerde stoklar tükenmiş vaziyette.

Cihazın fiyatına gelecek olursak, Türkiye fiyatı ile ilgili bazı internet sitelerinde cihazın Turkcell'deki faturasız fiyatının 1.649 TL olduğu söyleniyor. Fakat Turkcell'in sitesinde bu konuyla ilişkin herhangi bir bilgiye ulaşamadım. (Siz de Turkcell bayiinde veya Turkcell internet sitesinde bununla ilişkili bir bilgi görürseniz bizimle paylaşabilirsiniz. Biz de fiyat bilgisi elimize geçer geçmez sizinle paylaşacağız.)

İngiltere fiyatı yaklaşık 1.600 TL; Almanya fiyatı ise 2 senelik sözleşme ile - aylık 10 Euro, 100 dk konuşma - yaklaşık 930 TL (sözleşmesiz herhangi bir fiyat bulamadım).

Nokia'nın Lumia 920 ürününü tanıttığı resmi Türkçe sitesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Siz ne düşünüyorsunuz? Windows tabanlı bir telefon Android ve iOS'a rakip olabilir mi?

Kaynak: seekingalpha

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!