This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Magix Music Maker Jam - Müzik yapımcısı olmak hiç bu kadar kolay olmadı

Hep müzikle uğraşmak, stüdyodaki o devasa aletlerin arkasına geçmek mi istediniz? İşte şimdi Magix Music Maker Jam sayesinde  siz de bir müzik yapımcısı olabilir, kendi aranjmanlarınızı yapabilirsiniz. İşte bu ilginç uygulamayla ilgili testimizin sonuçları. 

Not

Artı

  • Kolay kullanım
  • Basit arayüz
  • Kaliteli ses çıkışı
  • Farklı türlerden birçok loop

Eksi

  • Yoğun kullananlar için yeterince ayar seçeneği yok
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Samsung Galaxy Note 2 4.1.2 Hayır 1.0.2.0 Cihaza göre değişir

Özellikler & Kullanım

Magix Music Maker Jam'i kurduktan sonra kullanacağınız loop'ları indirmeniz gerekiyor. Şu anda kullanabileceğiniz türler arasında “Hip Hop”, “Dans”, “Electric Jazz” ve “Rock” bulunuyor. 

Bunu yaptıktan sonra yeni bir projeye başlayabilirsiniz. Loops alanına girip projenizde kullanmak istediğiniz en fazla 8 tane loop'u seçiyorsunuz. Her tür için farklı enstrümanlar bulunuyor. Mesela bas, davullar, fx, pad, perküsyon, sekans ve synth bunlar arasında. 

İpucu: Loop seçiminde kendinizi bir türle sınırlandırmak zorunda değilsiniz. 

Mikser kısmında loopların ses seviyelerini ayarlayabilirsiniz. En iyis önce birkaç şarkı parçası alıp, bunlar üzerinden loopların ses seviyelerini ayarlayıp aktive etmek. 

Böylece parça parça kendi şarkınızı düzenleyebilirsiniz. Başlangıçta en iyi yöntem çok da gürültülü olmayan bir melodi ve davullarla başlayıp sonra yavaş yavaş tempoyu ve sesi yükseltmek olabilir. 

Aranjman tamamlandıktan sonra ise önce bir deneme dinleyişi, ardından da kayıt zamanı geliyor. Kayıt esnasında şarkınızın tonunu, tercihe göre daha aydınlık ya da karanlık hale getirecek bir Kesme Efetki de ekleyebilirsiniz. 

Ekran & Kontroller

Temelde Magix Music Maker Jam gayet basit bir uygulama ve vaatlerini de yerine getiriyor. Söz konusu olan müzik yapımcılığı olduğuna göre, biraz daha deneysel bir ruh iyi gidebilirmiş. Her şey optimal değil ve bazen ses tonu kulağa tamamlanmış gelmediği için bir şarkıyla saatlerce uğraşmak gerekebiliyor. 

Uygulamanın tasarımı ise gayet başarılı ve son derece modern görünüyor. 

Hız & İstikrar

Bilgisayarında müzik yazılımlarını kullanmak olanlar, bu tarz programların genelde çok da hızlı olmadığını bilirler. Ama Magix Music Maker Jam son derece stabil ve hızlı çalışan bir uygulama. Ben şahsen herhangi bir gecikme ya da duraksama sorunu yaşamadım. 

Fiyat/Performans Oranı

Magix Music Maker Jam, Play'dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Bilgisayarlar için piyasaya çıkarılan müzik yazılımlarının fiyatları düşünüldüğünde bu gayet olumlu bir durum. Yukarıda sıraladığımız müzik türlerine ilaveten başka türler de eklemek istiyorsanız bunun için 2,99 € ödemeniz gerekiyor. 

Bu ekstralar arasında Berlin Minimal, Drum & Bass, Dubstep, Tekno, Chillout, Disko House, 60'lar Soul, Breakbeat, Downbeat, Easy Listening, Electro Lounge, House, Film Müziği, Oryantal, 70'ler Funk, 90'lar Eurodance, UK Garage, Swing, Blues, Metal, Trance, Dans Electro, Elektro-Pop gibi türler de bulunuyor. 

Ayrıca ücretsiz olarak 1000'in üzerinde loop'a erişebiliyorsunuz. Kendi aranje ettiğiniz şarkıları yaymanız mümkün, ama tür başına 9,99 $ tutan ekstra lisans nedeniyle ticari olarak değil. 

Son Söz

Yaklaşık 20 dakika içinde, çeşitli enstürmanları kullandığım minimalist bir şarkıdan oluşan bir sample yaratmayı başardım. Elbette mükemmel olmadı ama Music Maker Jam bu kadar kısa sürede böyle bir eser ortaya çıkarmanın mümkün olduğunu bana gösterdi. 

320 kbit/s performansla looplar ve sonuç gayet tatminkardı. 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!