This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Media Center Control - Windows Media Player için uzaktan kontrol

Eğer siz de benim gibi koltuğunuzda doğrulup müziği değiştirmeye üşenen insanlardan biriyseniz Media Center Control tam size göre bir uygulama.

Uygulama; müzik, video ve hatta fotoğrafları Windows PC’nizdeki Windows Media Player aracılığıyla kontrol etmenizi sağlıyor. “Haftanın Uygulaması” olarak incelediğimiz Media Center Control’e ödeyeceğiniz paraya deyip deymeyeceğini öğrenmek için aşağıda incelememizi okuyabilirsiniz.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
163 166

Özellikler & Kullanım

Test cihazı: Samsung Galaxy Nexus 4.1.1

Uygulamayı kullanmaya başlamadan önce serverı bilgisayarınızda ayarlamanız lazım –ki bu oldukça basit: Programı indirin ve açıklamaları takip edin. Birkaç dakikadan az bir sürede uygulama kullanıma hazır hale gelecek.

Sonra uygulamanın içinde müzik, video, canlı radyo ve fotoğraf kategorilerinin olduğu menü karşınıza çıkacak. Oradan kütüphaneleri seçebilir ve dosyaları açabilirsiniz. Örneğin müziği tıklayın. Orada albüm, şarkıcı, müzik türü gibi kategorileri ve hatta listeleme ve oynatma ayarlarını yapabilirsiniz.

Şarkı listesini hazırladıktan sonra ister arama çubuğundan ister ekranın en altından hatta isterseniz de menüden tüm şarkıların listesinden yönetebilirsiniz.
Bu arada çok pratik bir özellik var: Altta dosyaları yönetme çubuğunun yanı sıra üstte de sesi azaltıp çoğaltabileceğiniz bir çubuk var.

Uygulamayı kullanarak Windows Media Center üzerinden ayrıca televizyon da izleyebiliyorsunuz. O an yayınlanan programı (programla ilgili bilgileri de görerek) izleyebildiğiniz gibi bir sonraki program bilgisine de ulaşabiliyorsunuz ki bu da uygulamayı kapsamlı bir TV rehberi gibi kullanabilme anlamına geliyor. Eğer genelde bilgisayarınızı kapatarak TV izliyorsanız bu uygulama sayesinde tam donanımlı bir televizyona sahip olmuş gibi oluyorsunuz.

Her şey müzik ve televizyonla da bitmiyor. Bir çok medya dosyasında olduğu gibi uygulama çok kolay yükleniyor ve ekstra bir açıklamaya gerek kalmaksızın kullanılabiliyor.

Ayarlar kısmında uygulamanın nasıl çalışması gerektiğine dair ayarlar mevcut. Ekranın kendisini otomatik kapatıp kapatmamasını veya ses ayarlarının büyük ve küçük gözükmesi gibi birçok ayarı yapabiliyorsunuz. Aşağıya direkt başlatma tuşu koyma, durdurma tuşunu gösterme, tutma-sürükleme, menüleri gösterme, TV anahtar kelimeleri ve daha birçok ayar. Göründüğü gibi kullanıcı çok fazla sayıda ayarlama yapabiliyor. Unutulan hiçbir ayar söz konusu değil.

Uygulamayı sonlandırmak istediğinizde bilgisayarınızdan kapama emri veya kapatma saati ayarlayabilir; başka bir monitöre bağlayabilirsiniz.

Özet: Tüm pakete, yapabildiklerine ve ayarlama seçeneklerine baktığımda Media Center Control gerçekten hoşuma gitti. Müzik, video, fotoğraf ve TV (ve TV tekrarları) bilgisayara gerek kalmadan yönetilebiliyor. Fonksiyon açısından aklıma gelen tek kusuru tekrarları izlemek için uyarıların ve araçların olmaması. Ama bu kusurla bile uygulama “çok iyi”yi hakediyor.

Ekran & Kontroller

Media Center Control, tasarımı sade ve basit  (Örneğin siyah arka fonun üzerindeki listeler). Fakat uygulamanın biraz daha kullanıcı dostu olabileceğini düşünüyorum. Arama listesi, durdurma ve geçme tuşları kalın parmaklı kullanıcılar için kolay kullanılmıyor. Yine de uygulama genel olarak iyi; kullanıcı uygulamanın içinde kaybolmuyor.

Hız & İstikrar

Media Center Control hakkında hız ve istikrar açısından şikayet edilecek çok bir şey yok. Yalnızca şarkı listeleri yüklenirken biraz bekleniyor.

Fiyat/Performans Oranı

Bu hafta (10.9.12 - 16.9.12 tarihleri arasında) "Haftanın Uygulaması" olan Media Center Control'in normal fiyatı 4.99 Euro yerine bu hafta sadece 2.49 Euro.

Vaadettikleri açısından fiyat makul.

Ekran Görüntüleri:

Media Center Control - Windows Media Player için uzaktan kontrol Media Center Control - Windows Media Player için uzaktan kontrol Media Center Control - Windows Media Player için uzaktan kontrol Media Center Control - Windows Media Player için uzaktan kontrol Media Center Control - Windows Media Player için uzaktan kontrol

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!