This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Meizu MX3, 128 GB kapasite ile Avrupa'ya ayak basacak!

Çinli akıllı telefon üreticisi Meizu pazarını genişletmeye hazırlanıyor. Markanın başarılı modeli Meizu MX3 Avrupa pazarında da satışa sunulacak. 2014 yılının ilk yarısında Avrupa'ya gelmesi beklenen cihazın hangi ülkelere getirileceği konusunda kesin bilgi verilmese de, Türkiye pazarı da düşünülüyor olabilir.

MiezuMX3
Meizu MX3 oldukça şık bir telefon./ © Miezu

Akıllı cihazların depolama kapasitesi bizler için önemli bir unsur . Hatta kimileri için o derece önemli ki, sırf kapasitesi düşük diye, ya da arttırılabilir hafızaya sahip olmadığı için kimi modeller gözden düşebiliyor. Türkiye pazarındaki telefonlar ise genellikle 32 GB olmak üzere 16 ile 64GB arasında değişen (kimi eski modelleri 8GB hafıza ile de almak mümkün) dahili hafızalara yer veriyor. Meizu ise Avrupa pazarına sadece girmiş olmak için değil, gönülleri fethetmek için geldiğini, 128 GB'lık kapasiteye sahip MX3 modelini getirerek kanıtlamak istiyor.

Uluslararası pazara açılan ilk Meizu telefonu ünvanını taşıyan MX3, 5.1 inç Full HD ekrana sahip. Cihazda ayrıca sekiz çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bunların yanında 128 GB depolama kapasitesi bulunuyor. Meizunun öne çıkan bu özelliklerinin yanında başka bir üstün silahı daha var; fiyatı. Meizu'da genellikle “hemşehrileri” Huawei, ZTE ya da (ülkemizde satılmayan) Oppo gibi uygun fiyatlı ürünleriyle biliniyor. Aşağıdaki teknik özellikler tablosuna baktığınızda performans açısından da iddialı bir model olduğunu görebilirsiniz.

  Meizu MX3
Sistem Flyme OS 3.0 (Android 4.2 tabanlı)
Ekran 5,1 inç, Full HD (1.800 x 1.080 Pixel, 415 ppi)
İşlemci Exynos 5 sekiz çekirdekli CPU (1,6 GHz Cortex A15 + 1,2 GHz Cortex A7)
Bellek (RAM) 2 GB
Dahili Hafıza 16/32/64/128 GB
Pil 2.400 mAh
Kamera 8 MP (arka), 2 MP (ön
Bağlanabilirlik NFC ( 32 GB'lık modelden itibaren), Dual-Band WiFi, Bluetooth 4.0 ve GPS
Boyutlar ve Ağırlık 110,2 (Ekran) x 66,1 (Ekran) x 9,1 mm, 143 g

Şimdilik fiyatlarla ilgili kesin bir bilgi bulunmuyor fakar Samsung ve Apple ürünleriyle karşılaştırıldığında hemen hemen aynı klasmanda bulunan Meizu cihazları yaklaşık %30 daha ucuz bir fiyata sahip. Doğruyu söylemek gerekirse sırf bu özelliği bile insanı cezbetmeye yeter.

Eğer bu cihaz Türkiye'ye de gelirse almayı düşünür müydünüz?

Meizu MX3 hakkında daha fazla bilgi edinmek için, İngilizce sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Vasıtasıyla Caschys Blog Kaynak: Gizchina, Meizu

6 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!